شرکت آویژه در

نصب قفل مقابل برقی

اموزش نصب قفل مقابل برقی

طریقه نصب قفل مقابل برقی

در این بخش قصد داریم طریقه نصب قفل مقابل برقی را بر روی انواع درب های چوبی ، الومینیومی و ضدسرقت بررسی کنیم. سعی کردیم این آموزش را به صورت تصویری بررسی نماییم تا شما دقیق تر و کامل تر با طریقه نصب آشنا شوید. در واقع شما با قفل مقابل برقی می توانید انواع مدل های درب چوبی ، ضدسرقت و … را تحت کنترل قرار دهید و با انواع اکسس کنترل ها  تحت بررسی قرار دهید. سعی کردیم در این مقاله خلاصه ای کامل از تجربیات خود را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

اجزای قفل مقابل برقی

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید قفل مقابل برقی از یک اهرم جهت خلاص کردن و یا تغییر وضعیت تشکیل شده که در مواقعی که قصد ازاد کردن قفل را دارید با تغییر حالت این اهرم ، قفل در وضعیت آزاد یا اماده به کار قرار می گیرد. قفل برابری برقی دارای یک قاب فلزی می باشد که با تغییر و برگرداندن قاب ، قفل می تواند برای درب روبه داخل یا روبه بیرون و یا درب های چپگرد و یا راستگرد کاربرد داشته باشد.

اجزای قفل مقابل برقی
اجزای قفل مقابل برقی

جهت نصب قفل مقابل برقی باید داخل چارچوب درب به اندازه قرار گرفتن قفل ، باز شود و نیاز به تخلیه چارچوب و یا برشکاری آن می باشد. دقت کنید که می توانید جهت بازشدن راحت تر قفل درب های ضدسرقت از قفل مقابل برقی مخصوص درب های ضدسرقت استفاده نمایید که تصویر آن را برای شما قرار می دهیم.
همچنین باید فضای مناسب در جهت حرکت لبه متحرک برای بازشدن درب نیز توسط ابزار مهیا باشد و باید نصاب در هنگام نصب به این موضوع دقت نماید.

قفل-مقابل-برقی-اتومات
قفل-مقابل-برقی-اتومات

نکته مهم : اکثر برندهای قفل مقابل برقی به صورت یکسانی نصب می شوند و شما کافی است که بر روی یک برند تسلط کافی را کسب کنید

مراحل نصب قفل مقابل برقی

در مرحله اول باید محل قرار گرفتن زبانه بر روی چارچوب را پیدا کنید و علامت بزنید و متناسب با جنس درب از ابزار مخصوص جهت مناسب سازی و تخلیه چارچوب اقدام کنید ( برشکاری با فرز برای درب آهنی و استفاده از ابزار نجاری برای درب چوبی )
دقت کنید که لبه متحرک بعد از بسته شدن تحت فشار زیادی قرار نگیرد در صورتی که فشار به ان وارد شود عملکرد مناسبی نخواهد داشت ولی در برندهای معتبر ، دو عدد پیچ برای مقداری جابه جایی لبه متحرک در نظر گرفته شده که بوسیله آن ها می توانید فشار را کاهش دهید.

انواع قفل مقابل برقی
انواع قفل مقابل برقی

نکته دیگری که باید بدان توجه کنید این است که اکثر برندهای قفل مقابل برقی با برق ۱۲ ولت AC یا DC در حد ۱ آمپر کار می کنند و باید از هر وسیله کنترلی که استفاده می کنید این شرایط را برای بازکردن قفل مهیا نمایید.

طریقه نصب قفل برقی درب ضد سرقت

نصب قفل برقی درب ضد سرقت تقریبا مشابه سایر مدل های قفل برابری می باشد ولی با توجه به اینکه چارچوب درب ضدسرقت ، اهنی و فلزی می باشد باید از ابزار برشکاری جهت مهیا کردن و برش چارچوب درب استفاده شود تا قفل راحت تر داخل چارچوب درب ضدسرقت قرار گیرد.

فیلم آموزشی نصب قفل مقابل برقی

در این بخش قصد داریم فیلم های آموزشی جهت نصب قفل مقابل برقی را در اختیار شما قرار دهیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا