شرکت آویژه در

بالابرخانگی چیست؟

همه چیز در مورد بالابرخانگی

بالابرخانگی چیست و برای چه مکان هایی مناسب می باشد؟ در این مقاله همراه آویژه در باشید تا شما را با بالابرخانگی آشنا کنیم.

بالابرخانگی چیست؟

بدون شک خیلی از شما تابه حال نام بالابر خانگی را شنیده اید. امروزه به دلیل این که زندگی آپارتمانی در حال رواج پیدا کردن است، آسانسور در اکثر آنها وجود داشته که آسانسور افراد را بین طبقات یک آپارتمان جابجا می کند اما بالابر خانگی برای حمل بار و افراد درون یک خانه می باشد. در محتوای زیر به موضوع بالابر خانگی چیست پرداخته شده است.

بالابرخانگی چیست؟

بالابرها را نباید با آسانسورها اشتباه گرفت. کاربرد بالابر خانگی با آسانسور یا جرثقیل متفاوت است و نباید آنها را با هم یکی دانست. بالابر برای خودش تعریف مشخص و فاکتورهای خاصی دارد. 

بالابر یعنی وسیله ای که با آن به سطح بالاتری می روند. از بالابر برای حمل بار و افراد استفاده می شود. اگر بالابر درون یک خانه برای استفاده کردن قرار داشته باشد انگاه بالابر خانگی نامیده می شود که در انواع مختلفی نیز وجود دارد.

راهنمای خرید بالابر خانگی مناسب 

جهت خرید بالابر خانگی مناسب می توانید فیلم زیر را مشاهده کنید.

انواع مدل های بالابرخانگی

در ادامه انواع مدل ها توضیح می دهیم:

بالابر هیدرولیکی:

بالابر هیدرولیکی از طریق موتور هیدرولیک، وظیفه بالا بردن بارها در خانه را انجام می دهد. در صورتی که این بالابر در خانه استفاده شود به منظور ایمنی بیشتر برای آن کابین ساخته می شود. اما اگر برای مغازه یا جاهای دیگر ساخته شود تنها به صورت کفی وبدون اتاق ساخته می شود. این نوع بالابر محبوبیت زیادی دارد و دلیل آن هم امنیت بالای آن می باشد.

بالابر شیشه ای:

همان گونه که از نامش مشخص است این بالابر از شیشه ساخته می شود و شفاف است. می توان داخل آن را مشاهده کرد و از لحاظ دکوراسیون می تواند به زیبایی خانه کمک کند و به خانه جذابیت ببخشد. در عین جذابیت و زیبایی،این نوع بالابرها دارای امنیت مناسبی نیز هستند. داشتن یک بالابر شیشه ای در خانه می تواند ارزش خانه شما را بالا ببرد چون خانه جذابتری را تحویل شما خواهد داد.

بالابر پله پیما:

استفاده از این نوع بالابرها برای خانه هایی مناسب و کارآمد است که در آن افراد معلول و پیر و سالمند حضور دارند. از این بالابر برای جابجایی کالا و تجهیزات نیز می توان استفاده کرد.

بالابر خانگی بدون کابین:

این بالابرها در واقع ساده ترین بالابرهایی هستند که وجود دارند. نه کابین دارند و نه موتور آن هیدرولیکی است و در نتیجه هزینه بسیار کمتری از دیگر بالابرها دارند. از این نوع بالابرهای خانگی صرفا برای حمل کردن بار استفاده می شود و افراد از این بالابر برای حمل و نقل خود استفاده نمی کنند.

ویژگی های بهترین بالابرخانگی 

کاربردهای بالابرخانگی 

این نوع بالابر کاربردهای زیادی دارد از جمله معروف ترین آن ها:

حمل و نقل آسان:

خیلی اوقات پیش می آید که شما دوست دارید تا وسایل خود را به طبقه بالایی خانه ببرید. این کار می تواند به راحتی توسط بالابر انجام شود. افراد نیز می توانند به راحتی با بالابر در خانه جابجا شوند و به راحتی بین طبقات درون یک خانه حرکت کنید.

کاربردهای بالابرخانگی

مخصوصا اگر فرد پیر و سالمندی در خانه حضور داشته باشد این موضوع مهم تر است. بالابر خانگی می تواند به راحتی افراد سالمند را جابجا کند و کار مراقبت از آنها را آسان کند. این مهم ترین کاربرد بالابر خانگی می باشد.

افزایش ایمنی:

زمانی که حمل و نقل توسط بالابر صورت بگیرد امنیت انتقال بیشتر خواهد شد و سرعت انتقال هم بیشتر خواهد بود. سالانه عده زیادی از بر اثر سقوط از پله ها مصدوم می شود و یا حتی از دنیا می روند. بالابر می تواند این خطر را رفع کند. این خطر مخصوصا برای افراد با سن بالاتر بیشتر است بنابراین برای آنها استفاده از بالابر خانگی بسیار بهتر خواهد بود و امنیتشان را بالا می برد و خطر را برای آنان پایین می آورد.

بالا رفتن ارزش خانه شما:

بالابر خانگی به خانه شما جذابیت می بخشد و باعث افزایش زیبایی آن می شود و در عین حال باعث بالا رفتن قیمت و ارزش خانه شما می شود. این تفاوت قیمت می تواند تا دهها میلیون برسد. اگر از افرادی که در کار خریدو فروش خانه این موضوع را بپرسید متوجه خواهید شد که بالابر چقدر به ارزش خانه شما اضافه می کند.

سیستم کنترل و هدایت ساده

به موجب آنکه اغلب استفاده کنندگان از بالابر خانگی عوام بوده و میان آن ها ممکن است کودک خرد سال و یا سالمندان که از توان جسمانی بالایی بر خوردار نیستند و یا افراد معلول جسمی، حرکتی که از قوای جسمانی صد در صد بهره نمی برند باشد، سیستم هدایت و کنترل بالابر خانگی باید ساده باشد؛ بدین ترتیب که با فشردن یک دکمه بالابر جا به جا شود و به پایین و یا بالا رود.

حرکت نرم و روان بدون تنش

حرکت نرم و روان بدون شوک یکی از ویژگی های مهم بالابر، بخصوص در بالابر خانگی می باشد. چرا که در صورت حرکت همراه با شوک که عمدتاً در آغاز شروع به بالا رفتن و یا پایین رفتن و یا هنگام توقف بالابر بروز می کند موجب هراس استفاده کنندگان بالابر می گردد، که این یک پوئن منفی برای بالابر است. فوبیای استفاده از بالابر و یا آسانسور یکی از ترس های شایع می باشد که حرکت همراه با شوک و یا تنش موجب افزایش آن می گردد. حرکت همراه با شوک نه تنها در آغاز حرکت، اغلب در حین حرکت نیز در بالابر ها بی کیفیت دیده می شود.

سیستم فرود اضطراری

سیستم فرود اظطراری نیز بخشی از تجهیزات ایمنی بالابر می باشد که به سبب اهمیت بالا و از آنجایی که یک آپشن ضروری در انواع بالابر های هیدرولیکی از جمله بالابر خانگی می باشد، بدان جداگانه پرداختیم.

در صورت بروز حوادث طبیعی از قبیل زلزله و از آنجایی که بالابر های خانگی توانایی کارکرد با برق خانگی و یا 220 ولت را دارند و نیازی به برق سه فاز و سیستم برقی جداگانه نمی باشد و با همان سیستم برق داخلی بالابر جا به جا شده و به حرکت در می آید، حوادث دیگری نظیر قطع شدن سیستم برق رسانی ساختمان امری طبیعی است. در صورت بروز حوادث این چنینی سیستمی برای بالابر های خانگی تعبیه شده تحت عنوان سیستم فرود اضطراری که به کمک آن شخص توانایی کنترل بالابر در موارد ذکر شده را دارد و می تواند با کمک سیستم یاد شده فرود آید و بالابر را ترک نماید.

در حالی که نصب و جاگذاری بالابر خانگی (هوم لیفت) در مکان های استفاده از بالابر هیدرولیکی جهت جابجا شدن بین طبقات می تواند بخش قابل توجهی از متراژ منزل را برای شما قابل استفاده نماید. بالابر خانگی (هوم لیفت) ساخت مجموعه ی صنعتی گروه صنعتی آرینا این امکان را به شما داده است تا بتوانید فضای قابل استفاده در منزل خود را گسترش داده و به شکلی بهینه از فضای منزل تان استفاده کنید.

یکی از طرفداران عمده ی بالابر خانگی (هوم لیفت home lift) را می توان افراد مسنی دانست که قادر به ایستادن و راه رفتن هستند اما برای رفت و آمد در مسیر پله ها دچار مشکل می شوند. با این وجود افراد جوان و میانسال و حتی کودکان نیز می توانند در امنیت کامل از بالابر خانگی (هوم لیفت) استفاده نموده و از مزایای آن بهره مند شوند.

بالابر خانگی (هوم لیفت) به طور معمول در ساختمان هایی نظیر کتابخانه، مدرسه و منازل مسکونی نصب و راه اندازی می شود. همانطور که گفته شد یکی از اهداف عمده ی این نوع بالابرها استفاده ی بهینه از فضای داخلی و زیبا سازی دکوراسیون می باشد.

بالابر خانگی (هوم لیفت) عمدتا از لحاظ طراحی و ظاهر بسیار شبیه به آسانسورهای موجود در هتل ها می باشد با این تفاوت که اندازه و سرعت حرکت بالابر خانگی (هوم لیفت) به منظور سازگاری با محیط منزل، بسیار کمتر از آسانسور می باشد. این حس آشنا باعث می شود بسیاری از افراد هنگام استفاده از بالابر خانگی (هوم لیفت) احساس امنیت و آرامش بیشتری داشته باشند.

بی سر و صدا بودن موتور در بالابر خانگی

فضای داخلی منزل باید فضایی آرام، بدون تنش و هر گونه سر و صدای اضافه باشد. این موضوع به ویژه زمانی که اهالی خانه در حال استراحت می باشند از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

بنابراین بی سر و صدا بودن بالابر خانگی و عدم تولید آلودگی صوتی در حین حرکت، یکی از ویژگی های مهم آن محسوب می شود. صدای ناهنجاری که برخی از بالابرها تولید می کنند نه تنها موجب آلودگی صوتی در فضا خواهد شد بلکه نشان از عدم عملکرد صحیح و استاندارد قطعات دارد.

در واقع چنین بالابرهایی نیاز به بررسی عملکرد دارند تا نسبت به صحت و سلامت قطعات آن ها اطمنان حاصل شود. بنابراین پر سر و صدا بودن بالابر خانگی به هیچ وجه امری طبیعی نیست و نشان دهنده ی یک مشکل اساسی در سیستم آن است.

افزایش زیبایی خانه به سبب همگونی با دکوراسیون

از الزام نصب و استفاده از بالابر خانگی به سبب سهولت جا به جایی افراد کم توانی نظیر اشخاص مسن و معلول و یا کودکان که بگذریم؛ استفاده از بالابر در داخل منزل موجب افزایش زیبایی خانه و ایجاد فضایی شیک و لاکچری می باشد. امروزه بالابر خانگی در منازل دوبلکس و یا تریبلکس بخشی لاینفک از دکوراسیون داخلی منزل می باشد که برای افزایش زیبایی خانه انتخاب نوع و رنگ کابین و بالابر باید همگون با سایر وسایل خانه و دکوراسیون داخلی منزل باشد که سبب افزایش چهره ی لوکس منزل می گردد.

مقالات مرتبط

راه های پیشگیری از آرتروز گردن
مقالات آموزشی

پیشگیری از آرتروز گردن

پیشگیری از آرتروز گردن چگونه است؟ امروزه بیماری های مفصلی بسیار زیاد و رایج می باشد. اگر از آن پیشگیری نکنید قطعا منجر به بیماری های بدتری خواهد شد. در این مقاله می خواهیم روش های پیشگیری از آرتروز گردن را توضیح دهیم. با آویژه در همراه باشید. معرفی روش های پیشگیری از آرتروز گردن 

توضیحات بیشتر »
فیزیوتراپی
تجهیزات توانبخشی

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی چیست و چه کاربردی دارد؟ فیزیوتراپی در واقع یکی از علوم اصلی توانبخشی است و در زیر مجموعه rehabilitation و توانبخشی قرار می‌گیرد. هدف اصلی از درمان فیزیوتراپی بهبود عملکرد، افزایش دامنه حرکات، افزایش قدرت عضلات، انعطاف عضلات، تحمل عضلات، بهبود زندگی فرد، بهبود وضعیت راه رفتن و در نهایت بهبود عملکرد کلی فرد هست. فیزیوتراپی چیست؟

توضیحات بیشتر »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا