شرکت آویژه در

بهترین آرام بند درب

راهنمای خرید بهترین آرام بند

بهترین جک آرام بند

جک آرام بند را می توان یکی از کاربردی ترین وسایل در ساختمان ها دانست که در جهت افزایش امنیت درب های ورودی و اطمینان از بسته شدن آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. جک آرام بند در عین صرفه جویی در مصرف انرژی در جهت کاهش صدای بسته شدن درب بسیار موثر می باشد. همچنین استفاده از جک آرام بند می تواند مانع از باز شدن بی خودی درب مثل باز شدن در اثر فشار باد شود.

بهترین جک آرام بند

در هنگام خرید بهترین جک آرام بند باید پارامترهای مختلفی مدنظر قرار دهید تا انتخاب مناسبی داشته باشید . دقت کنید که صرفا خرید یک جک آرام بند با برند معروف و یا یک آرام بند با قدرت بالا نمی تواند حتما برای شما مفید باشد. مهمترین پارامترهایی که در هنگام خرید بهترین جک آرام بند باید توجه کنید عبارتنداز :

  • وزن درب ورودی :

قدرت جک آرام بند باید متناسب با وزن درب ورودی باشد اگر بیشتر باشد درب به سختی باز می شود و اگر ضعیف تر باشد جک آرام بند توانایی بستن درب را نخواهد داشت.

  • عرض درب ورودی

حتما باید عرض درب ورودی نیز متناسب با طول بازوی ارام بند باشد و برای درب های عریض باید از نوع خاصی از آرام بند ها استفاده کرد.

بهترین جک آرام بند
بهترین جک آرام بند

بهترین مارک آرام بند در ایران

در بازار ایران برندهای متنوعی از آرام بند های با کیفیت های مختلف وجود دارد که برخی از برندها مدام در حال تغییر هستند تا

  • کینگ king
  • ریوبی ryobi
  • روستیک rustic
  • اسمارت smart
  • ان اچ ان NHN

آرام بند درب آهنی

با توجه به ساختار درب ها ، باید نسبت به انتخاب آرام بند مناسب اقدام کنید. آرام بند درب آهنی باید از ویژگی های ساختاری و قدرتی مناسبی برخوردار باشد. با توجه به این عموما درب های ورودی حیاط و درب های پارکینگی از جنس آهن می باشند بهتر است برای این درب ها از آرام بند درب آهنی استفاده کرد. همچنین به دلیل وزن بالای درب آهنی ، استفاده از آرام بند های پرقدرت و با کیفیت مثل برند کینگ و ریوبی می تواند انتخاب مناسبی باشد. وزن اکثر درب های اهنی بین ۶۰ تا ۱۲۰ کیلو می باشد که باید آرام بند های متناسب با این وزن ها انتخاب گردد.

جک آرام بند درب آهنی
جک آرام بند درب آهنی

آرام بند درب چوبی

نوع دیگری از آرام بند را میتوان آرام بند درب چوبی دانست . در مورد درب های چوبی می توان از آرام بند های درب سبک استفاده کرد . عموما درب های چوبی وزن سبک تری نسبت به سایر مدل های درب دارند و می توان از آرام بند های نوع سبک و ضعیف تر استفاده کرد. وزن اکثر درب های چوبی بین ۲۰ تا ۶۰ کیلوگرم می باشد که باید جک ارام بند متناسب انتخاب گردد.

آرام بند درب چوبی
آرام بند درب چوبی

انواع جک آرام بند

جک آرام بند در مدل های مختلفی تقسیم بندی می شود که یک نوع تقسیم بندی بر اساس سرعت بسته شدن می باشد :

  • جک آرام بند یک زمانه

در این مدل جک آرام بند که جزو نمونه های اولیه و قدیمی آرام بند ها می باشد و به ندرت استفاده می شود . جک آرام بند یک زمانه به صورت یک سرعته و با یک سرعت از ابتدا تا انتها عمل می نماید که باعث بسته شدن محکم درب می گردد.

  • جک آرام بند دو زمانه

جک آرام بند دو زمانه جزو پرکاربردترین و محبوب ترین مدل های آرام بند می باشد که با توجه با استفاده از مکانیزم دو سرعته می تواند درب ورودی را در ابتدای حرکت با سرعتی مناسب و در انتها با سرعتی آرام ( در جهت کاهش میزان ضربه بسته شدن ) درب را ببندد.

  • جک آرام بند سه زمانه

جک آرام بند سه زمانه دارای سه توقف در بسته شدن درب می باشد که برای درب های مجهز به قفل برقی بسیار مناسب می باشد. در واقع با توجه به مکانیزم سه زمانه ، اطمینان از بسته شدن قفل برقی با توجه به ایجاد فشار حتما اتفاق می افتد.

جک ارام بند سه زمانه
جک ارام بند سه زمانه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا