شرکت آویژه در

بهترین بالابرخانگی کدام است؟

بهترین بالابرخانگی

بهترین بالابرخانگی کدام است؟ برای خرید بهترین بالابرخانگی به کجا مراجعه کنیم؟ 

بهترین بالابرخانگی چیست؟

آیا با کاربردهای بالابرخانگی آشنایی دارید؟ در این مقاله می خواهیم در مورد بهترین بالابرخانگی توضیح دهیم با آویژه در همراه شوید.

بالابرهای خانگی دستگاهی میباشد که برای انتقال فرد یا بار استفاده میشود که از نیروی برق هوا از سطحی به سطح دیگر بالابرها وسیله ای هستند مکانیکی یا ماشینی مکانیکی که امکان جابه جایی افراد و بار به طبقات مختلف را دارد

یکی از انواع بالابر ها میباشند که در ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار میگیرد که متناسب برای انتقال افراد سالمند ،بیماران ،معلولین و… افرادی که توانایی امکان استفاده از پله را ندارد.

وسایل کمکی سالمندان

بالابرها امکان نصب در پله های صاف و پیچ در پیچ را هم دارد این بالابرها نیازی  به فضای خیلی اضافی برای موتورخانه ،چاهک ندارد در صورتی که آسانسور های هیدرولیکی و کششی نیاز دارند و این تفاوت موجب شده این بالابر برای مصارف خانگی بسیار مناسب باشد

این نوع بالابرهای خانگی در ساختمان هایی نصب میشود که مکانی برای آسانسور وجود ندارد و ساختمان های قدیمی و یا ساختمان هایی که 2تا 4 طبقه می باشند  و ظرفیت این بالابرها به اندازه ای میباشد که صندلی  چرخدار سالمندان،اجسام سنگین،کالاسکه در آن جا میشود

بالابرها دارای عوامل تعیین کننده ای هستند مثل ظرفیت،نوع کاربرد،نوع مکانیزیم هستند

برای این بالابرهای خانگی از ترمز اضطراری استفاده کرد بالابرهای خانگی با برق تک فازهم نیز اجرا میشود و میتوان برای کاهش صدای آسانسور از پمپ کم صدا استفاده شود .

بالابرهای کششی با بالابرهای هیدرولیکی متفاوت می باشد.

این بالابرهای کششی نسبت به هیدرولیک از قیمت مناسب تری برخوردار هستند بالابرهای خانگی کششی یکی از پرکاربردترین نوع بالابرهای کششی میباشد این نوع بالابر برای استفاده افراد زیاد متناسب نمیباشد و بیشتر برای جابه جایی بار استفاده میشود ولی این بالابرهای خانگی کششی برای جابه جایی افراد در طبقات میباشد.

راهنمای خرید صندلی پله

ویژگی های بهترین بالابرخانگی

 • امکان نصب در ساختمان های قدیمی بدون آسانسور
 • امکان نصب در داخل یا فضای خارجی ساختمان (نما)
 • بدون نیاز به اتافک موتورخانه در بالای ساختمان
 • امکان راه اندازی با برق تک فاز و سه فاز
 • مجهز به پاراشوت ایمنی
 • مجهز به شیر ایمنی ترکیدگی
 • شیر ایمنی فشار هیدرولیک
 • امکان پایین آوردن دستی کابین در شرایط قطع برق
 • اصالت برند قطعات مورد استفاده
 • حرکت نرم و کم صدا
 • شروع حرکت و توقف نرم و تدریجی (بدون شوک)

ویژگی های بهترین بالابرخانگی

حمل و نقل آسان:

خیلی اوقات پیش می آید که شما دوست دارید تا وسایل خود را به طبقه بالایی خانه ببرید. این کار می تواند به راحتی توسط بالابر انجام شود. افراد نیز می توانند به راحتی با بالابر در خانه جابجا شوند و به راحتی بین طبقات درون یک خانه حرکت کنید.

مخصوصا اگر فرد پیر و سالمندی در خانه حضور داشته باشد این موضوع مهم تر است. بالابر خانگی می تواند به راحتی افراد سالمند را جابجا کند و کار مراقبت از آنها را آسان کند. این مهم ترین کاربرد بالابر خانگی می باشد.

افزایش ایمنی:

زمانی که حمل و نقل توسط بالابر صورت بگیرد امنیت انتقال بیشتر خواهد شد و سرعت انتقال هم بیشتر خواهد بود. سالانه عده زیادی از بر اثر سقوط از پله ها مصدوم می شود و یا حتی از دنیا می روند. بالابر می تواند این خطر را رفع کند. این خطر مخصوصا برای افراد با سن بالاتر بیشتر است بنابراین برای آنها استفاده از بالابر خانگی بسیار بهتر خواهد بود و امنیتشان را بالا می برد و خطر را برای آنان پایین می آورد.

بالا رفتن ارزش خانه شما:

بالابر خانگی به خانه شما جذابیت می بخشد و باعث افزایش زیبایی آن می شود و در عین حال باعث بالا رفتن قیمت و ارزش خانه شما می شود. این تفاوت قیمت می تواند تا دهها میلیون برسد. اگر از افرادی که در کار خریدو فروش خانه این موضوع را بپرسید متوجه خواهید شد که بالابر چقدر به ارزش خانه شما اضافه می کند.

ظرفیت بهترین بالابرخانگی

یک مساله مهم در تعیین مشخصات بالابر خانگی، ظرفیت بار مفید است. باید توجه داشت که بنابر تعریف بالابر خانگی، ظرفیت دستگاه بسیار محدود است. بطور معمول ظرفیت بالابرهای خانگی بین ۱ تا ۳ نفر تعیین می شود. شایان ذکر است که ابعاد کابین بالابر با ظرفیت مفید نسبت مستقیم دارند.

انواع بالابرهای خانگی :

بالابر خانگی متحرک :معمولا برای ساختمان های یک تا چهار طبقه نصب میشود

بالابرخانگی هیدرولیکی :این نوع بالابرپرفروش ترین مدل های بالابرهای خانگی استو هم دارای راحتی در استفاده و امنیت بسیار بالایی دارد

بالابرخانگی شیشه ای :کابین شیشه ای این بالابر در زیبایی آن نقش بسیاری دارد

بالابر خانگی راه پله ای :این نوع از بالابر به دلیل نداشتن کابین و هیدرولیکی نبودن بسیار ارزان تر از بقیه بالابرهای خانگی میباشد و بدون نیاز به چاله و همچنین به برق سه فاز نیازی ندارند و احتیاجی به موتورخانه نیست

بالابرخانگی هووم لیفت :به چاله آسانسور نیازی ندارند،نیازی به تخریب نیست یا حداقل تخریب بسیار کم ،نصب کردن در سریع ترین زمان ممکن ،احتیاج نبودن به برق سه فاز ،داشتن ایمنی کامل

برای افزایش عمر بالابرهای خانگی به نکات زیر باید توجه کرد :

+بازدید دوماه از سسنورها که در بالابرهای خانگی استفاده می شود

+سرویس شدن سالانه این بالابرها توسط سرویس کارهای آسانسور

بررسی بهترین بالابرخانگی 

بالابرها عمدتا دستگاه هایی هستند که برای انتقال فرد یا بار با استفاده از نیروی برق یا الکتریسیته مورد استفاده قرار میگیرند .

یکی از انواع این بالابر ها ، بالابر خانگی می باشد .

بالابر خانگی عضوی از خانواده بالابرها می باشد که در ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار میگیرد .

این نمونه از آسانسور ها متناسب برای انتقال افراد سالمند  ، بیماران ، معلوین….و افرادی که توانایی امکان استفاده از پله را ندارند مورد استفاده قرار میگیرد .

بالابرها راحتی در پله های صاف و پیچ درپیچ هم میتوان گذاشت .

این بالابرها نیازی به فضای خیلی اضافی برای موتورخانه و چاهک ندارند .

در صورتی که سایر انواع  آسانسوربه آن نیاز دارند و همین تفاوت موجب شده تا بالابر خانگی برای خانه های لوکس بسیار مناسب باشد .

مزایا این بالابرخانگی  :

+مناسب برای افراد بیمار و کم توان

+نصب سریع و اسان

+استفاده از برق تک فاز

+نداشتن نیاز به چاهک

+سرویس نگهداری بسیار ارزان

الابر هیدرولیکی:

بالابر هیدرولیکی از طریق موتور هیدرولیک، وظیفه بالا بردن بارها در خانه را انجام می دهد. در صورتی که این بالابر در خانه استفاده شود به منظور ایمنی بیشتر برای آن کابین ساخته می شود. اما اگر برای مغازه یا جاهای دیگر ساخته شود تنها به صورت کفی وبدون اتاق ساخته می شود. این نوع بالابر محبوبیت زیادی دارد و دلیل آن هم امنیت بالای آن می باشد.

بالابر شیشه ای:

همان گونه که از نامش مشخص است این بالابر از شیشه ساخته می شود و شفاف است. می توان داخل آن را مشاهده کرد و از لحاظ دکوراسیون می تواند به زیبایی خانه کمک کند و به خانه جذابیت ببخشد. در عین جذابیت و زیبایی،این نوع بالابرها دارای امنیت مناسبی نیز هستند. داشتن یک بالابر شیشه ای در خانه می تواند ارزش خانه شما را بالا ببرد چون خانه جذابتری را تحویل شما خواهد داد.

بالابر پله پیما:

استفاده از این نوع بالابرها برای خانه هایی مناسب و کارآمد است که در آن افراد معلول و پیر و سالمند حضور دارند. از این بالابر برای جابجایی کالا و تجهیزات نیز می توان استفاده کرد.

بالابر خانگی بدون کابین:

این بالابرها در واقع ساده ترین بالابرهایی هستند که وجود دارند. نه کابین دارند و نه موتور آن هیدرولیکی است و در نتیجه هزینه بسیار کمتری از دیگر بالابرها دارند. از این نوع بالابرهای خانگی صرفا برای حمل کردن بار استفاده می شود و افراد از این بالابر برای حمل و نقل خود استفاده نمی کنند.

نصب بهترین بالابرخانگی 

برای نصب بالابر خانگی باید چندین فاکتور را در نظر گرفت. نصب بالابر باید توسط متخصصان و افراد کارشناس صورت گیرد تا امنیت آن به طور کامل رعایت شود. در زیر به مواردی که در نصب بالابر باید به آن توجه کرد اشاره شده است:

1.محل بالابر:

این که شما بخواهید در کدام قسمت خانه بالابر را نصب کنید اهمیت زیادی دارد.  محل بالابر باید با توجه به نیاز خانه و امنیت و دیگر مسائل مشخص شود.

2.نوع بالابر:

این که شما بخواهید چه نوع بالابری را برای خانه خود نصب کنید هم یکی دیگر از فاکتورهایی است که باید به آن در هنگام نصب به آن توجه شود.

3.ایمنی بالابر:

یکی دیگر از مواردی که در هنگام نصب یک بالابر در یک خانه باید مورد توجه قرار گیرد، امنیت بالابر می باشد. بالابر از آنجایی که افراد و تجهیزات را انتقال می دهد باید امنیت بالایی داشته باشد و بنابراین در هنگام نصب باید به آن توجه ویژه ای شود. اگر یک بالابر در خانه امن نباشد ممکن است خطر آفرین باشد.

مقالات مرتبط

همه چیز در مورد بالابرخانگی
تجهیزات توانبخشی

بالابرخانگی چیست؟

بالابرخانگی چیست و برای چه مکان هایی مناسب می باشد؟ در این مقاله همراه آویژه در باشید تا شما را با بالابرخانگی آشنا کنیم. بالابرخانگی چیست؟ بدون شک خیلی از شما تابه حال نام بالابر خانگی را شنیده اید. امروزه به دلیل این که زندگی آپارتمانی در حال رواج پیدا کردن است، آسانسور در اکثر

توضیحات بیشتر »
راه های پیشگیری از آرتروز گردن
مقالات آموزشی

پیشگیری از آرتروز گردن

پیشگیری از آرتروز گردن چگونه است؟ امروزه بیماری های مفصلی بسیار زیاد و رایج می باشد. اگر از آن پیشگیری نکنید قطعا منجر به بیماری های بدتری خواهد شد. در این مقاله می خواهیم روش های پیشگیری از آرتروز گردن را توضیح دهیم. با آویژه در همراه باشید. معرفی روش های پیشگیری از آرتروز گردن 

توضیحات بیشتر »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا