شرکت آویژه در

تعمیر موتور کرکره برقی

تعمیر موتور کرکره برقی

تعمیر موتور کرکره برقی به چه صورتی انجام می شود؟ آیا می توانیم موتور کرکره برقی را خودمان به تنهایی و بدون نیاز به تکنسین تعمیر کنیم؟ 

در این مقاله قرار است شما را با تعمیر موتور کرکره برقی آشنا کنیم پس تا انتها همراه آویژه در باشید. 

چه زمان می توانیم خودمان تعمیر کرکره برقی را انجام دهیم؟

گاهی اوقات بروز بعضی مشکلات جزیی، باعث عدم عملکرد صحیح کرکره اتوماتیک می شود. رفع این مشکلات کار پیچیده ای نیست و از عهده خود شما برمی آید. از جمله این مشکلات می توان به موارد زیر اشاره کرد :

روش های تعمیر موتور کرکره برقی

  • تمام شدن باتری ریموت کنترل کرکره اتوماتیک
  • خرابی سنسور چشمی درب کرکره اتوماتیک
  • وجود مشکل در فرستنده کرکره
  • مسدود شدن مسیر کرکره اتوماتیک
  • شکستگی فنر کرکره اتوماتیک
  • عدم تنظیم حدمجاز پایین آمدن کرکره اتوماتیک
  • قفل درب کرکره برقی بصورت دستی
  • قطع برق و پریدن فیوز کرکره اتوماتیک

نکاتی که باید هنگام تعمیر کرکره برقی رعایت کنید

بررسی نوع موتور کرکره برقی

موتور های کرکره برقی به سه مدل موتور ساید، موتور توبولار و موتور سانترال تقسیم بندی می شوند. اگر در ساختمان یا مغازه شما کرکره برقی کار شده باید بدانید که نوع موتور استفاده شده در آن از کدام مدل از سه نوع مطرح شده است. ظاهر این سه نوع به طور کلی با هم متفاوت است.

دو مدل توبلار و ساید در کنار و بالای تیغه کرکره برقی نصب شده ولی باز هم تفاوت هایی در نصب دارند. موتور ساید با فاصله نسبت به لوله ای که کرکره برقی دور آن می گردد نصب می شود و موتور توبلار دقیقا داخل لوله نصب می شود و تنها انتهای موتور مشخص است. موتور سانترال به نسبت دو تای دیگر متفاوت تر می باشند و دارای از شفت و فنر می باشند که موتور وسط شفت یا لوله نصب می گردد.

تعمیر میکروسوئیچ کرکره برقی

UPS دار یا بدون UPS بودن رسیور کرکره

برخی موتورها از برق اضطراری بهره مند اند. پس دانستن اینکه موتور نصب شده برای کرکره برقی منزل یا مغازه از این آپشن استفاده میکند یا خیر یکی از مواردی است که می تواند در ایراد یابی و رفع عیب به ما کمک کند. پس اگر این مورد را نمی دانید باید به از اجرا کننده کارتان یا تعمیر کار کرکره برقی خود این مورد را سوال کنید.

 خرابی چشمی یا فتوسل کرکره برقی

این چشمی یا فتوسل هر کجا که باشد یکی از اولین متهمان خرابی و کار نکردن سیستم است. از کار افتادن چشمی، شکستن، قطع شدن سیم همه و همه باعث می شود که که این قطعه به درستی کار نکرده و کرکره از کار بیفتد.

تعمیر خرابی چشمی درب پارکینگ

خرابی ریموت

بسیار پیش آمده که مشتری تماس گرفته و می گوید کرکره اش کار نمی کند و اولین چیزی که ما و هر تعمیرکار دیگری میگوید این است که فقط با ریموت خودتان تست کرده اید؟ پس کی از اولین کارهایی که بعد از کار نکردن کرکره برقی می بایست انجام دهد این است که با یک ریموت دیگر امتحان کنید و در صورتی که کرکره برقی به کار افتاد باتری ریموت خراب را عوض کنید و در صورتی که هنوز کار نکرد اقدام به تعمیر و در نهایت تعویض ریموت نمایید.

خرابی باتری یا ups موتورهای کرکره برقی

این یکی از شایع ترین اتفاقاتی است که می افتد که بعد از فاسد شدن باتری Ups کرکره برقی، سیستم به طور کامل از کار افتاده یا درست کار نکند. این را هم باید بدانید که به طور کلی باتری های موتور کرکره برقی عمری در حدود دو سال دارند و می بایست تعویض شوند. راه های متوجه شدن خرابی در ups یا باتری این است که چراغ نشان دهنده شارژ شدن باتری هیچ موقع خاموش نشود و مدار کنترل همواره در حال شارژ باتری است. در صورتی که باتری کلا خراب شده و قابلیت دریافت شارژ ندارد. معمولا با تعویض باتری این مشکل برطرف می شود اما در مواردی نادرتر به طور کلی ups معیوب شده و باید تعویض گردد.

مرکز کنترل کرکره برقی

بررسی تعمیر موتور کرکره برقی

فراموشی در باز کردن قفل دستی از جا قفلی

امیدواریم این مورد را قفل از روبرو شدن با این مشکل خوانده باشید. اگر از قفل دستی استفاده می کنید همین الان از این لینک سفارش خرید جا قفلی هوشمند کرکره برقی را دهید. چرا که این مورد ممکن است به آسیب های زیادی در کرکره اتوماتیک بینجامد. جا قفلی های هوشمند باعث می شود که اگر قفل دستی به کرکره زده شده بود، سیستم به طور کلی کار نکند و فقط زمانی به کار بیفتد که قفل را باز کنیم.

به طور کلی فراموش نکنید که شما تعمیرکار کرکره برقی نیستید و اگر کرکره برقی طوری خراب شده باشد که نیاز به تعمیر داشته باشد حتما تعمیر آن را به ما بسپارید. 

 از کار افتادن موتور

یکی دیگر از دلایل خرابی و تعمیر موتور کرکره برقی از کار افتادن آن می باشد!

احتمال سوختن یا نیم سوز شدن موتور مخصوصا در مدل های توبولار بسیار زیاد است و ممکن است بعد باز کردن قفل متوجه شوید که موتور از کار افتاده که می بایست تعمیر یا تعویض شود.

از تنظیم خارج شدن میکروسوئیچ

این مورد نیز ممکن است اتفاق بیفتد. خوشبختانه احتمال از تنظیم خارج شدن کرکره برقی بیشتر از سوختن موتور است.

در یک سری موارد تعمیر موتور کرکره برقی فایده ای ندارد و شما باید آن را تعویض نمایید!

دلایل زیادی ما را به فکر ارتقا کرکره قدیمی، و تعویض آن با کرکره اتوماتیک می اندازد.

همان طور که می دانید، کرکره های قدیمی از نظر ایمنی و مقاومت، از سطح استاندارد و قابل اطمینانی برخوردار نیستند. این در صورتی است که کرکره های اتوماتیک بسیار ایمن طراحی و ساخته شده اند و سطح مقاومت بالایی برخوردارند.

همینطور کندی و سختی در حرکت کرکره های قدیمی، باز و بسته کردن درب کرکره بصورت دستی و سرصدای بیش از حد و همچنین عدم زیبایی در طراحی ظاهری از دیگر عوامل ترقیب کننده برای نصب کرکره اتوماتیک می باشد.

غر شدن تیغه اول و دوم کرکره

در صورت فراموشی باز کردن قفل دستی این مورد حتما اتفاق خواهد افتاد. تمام فشار موتور و کرکره پس از زدن ریموت به تیغه اول و دوم آمده و آن دو را دفرمه می کند و گاهی ممکن است آنها را از جا بکند. در این صورت می بایست یا با همان حالت کرکره کنار بیایید و یا سفارش دو عدد تیغه به عرض و رنگ کرکره برقی خود را بدهید.

چگونه کرکره برقی را داخل ریل کنیم

اگر این اتفاق افتاد و کرکره برقی از ریل خارج شد میبایست خونسردی خود را حفظ کرده و از یک نفر دیگر کمک بگیرید. با ریموت کرکره را تا بالاترین حد برده و آنگاه با  دو چهارپایه یا نردبان که قبلا تهیه کرده اید. یکی را سمت راست و یکی را سمت چپ کرکره گذاشته و هر دو نفر به بالای هر کدام از آنها روید. سیستم را خلاص کرده و آرام آرام آن را به سمت ورودی ریل هدایت کنید و پس از اینکه چند سانتیمتری وارد ریل شد دوباره سیستم را به حالت اتوماتیک برده و با ریموت کرکره را پایین بیاورید. مراحل پایین آوردن کرکره را استپ استپ انجام دهید تا در صورت بروز مشکل متوجه آن شوید. پس از این کار میکروسوئیچ ها را تنظیم کنید و سیستم را دوباره راه اندازی نمایید.

قطع شدن برق ورودی

در تعمیر موتور کرکره برقی قطع شدن برق ورودی را فراموش نکنید!

شاید باورتان شود اگر بگوییم بیش از 15 درصد از کار افتادن کرکره برقی به علت قطع شدن فیوز ورودی برق کرکره برقی است. پس یکی از اولین مواردی که باید چک شود برق ورودی ساختمان و اگر یک فیوز مجزا برای کرکره استفاده شده است چک کردن فیوز ورودی است که شاید او قطع شده باشد. 

موردی که باید به آن توجه شود این است که ممکن است قطع شدن فیوز به علت خرابی در موتور یا برد باشد و اگر پس از وصل کردن فیوز دوباره آن قطع شد باید علت را از موتور یا رسیور کرکره دانست.

تنظیم ریموت کرکره برقی

مقالات مرتبط

علت بسته نشدن درب اتوماتیک
درب اتوماتیک پارکینگی

علت بسته نشدن درب اتوماتیک

علت بسته نشدن درب اتوماتیک چه چیزهایی می تواند باشد؟ آیا تاکنون برای شما هم پیش آمده است که درب اتوماتیک پارکینگ شما بسته نشود؟ اگر بتوانید علت بسته نشدن درب اتوماتیک را بفهمید قطعا راه حل رفع آن مشکل برایتان راحت تر خواهد بود. در این مقاله به انواع دلایل علت بسته نشدن درب

توضیحات بیشتر »
تنظیم جک درب پارکینگ bft
مقالات آموزشی

تنظیم جک درب پارکینگ bft

تنظیم جک درب پارکینگ bft چگونه انجام می شود؟ نمایندگی جک درب پارکینگ بی اف تی در مشهد کجاست ؟ مرکز تعمیر جک بی اف تی در مشهد تنظیم جک درب پارکینگ bft به صورت صفر تا صد را در این مقاله از آویژه در بخوانید. شرکت BFT را می توان جزو اولین شرکت های

توضیحات بیشتر »
گم شدن ریموت درب اتوماتیک
مقالات آموزشی

گم شدن ریموت درب اتوماتیک

گم شدن ریموت درب اتوماتیک یک چالش بزرگی است که معمولا همه ی ما تاکنون با آن مواجه شدیم. اما در این هنگام باید چه کارهایی را انجام دهیم؟ با آویژه در همراه باشید تا ببنیم اقدامات لازم بعد از گم شدن ریموت درب اتوماتیک چیست؟ بلافاصله بعد از گم کردن ریموت درب اتوماتیک ،

توضیحات بیشتر »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا