شرکت آویژه در

افزایش امنیت طلافروشی

افزایش امنیت طلافروشی

امنیت مراکز فروش طلا و جواهر

با توجه به اهمیت میزان امنیت در مراکز فروش طلا و جواهر باید ورود و خروج افراد به صورت یک فرایند مناسب و از قبل طراحی شده انجام گیرد تا از لحاظ امنیتی مشکلی ایجاد نگردد. عموما این فرایند توسط پلیس طراحی می گردد و یا اینکه مورد تایید پلیس قرار می گیرد. 

در این مقاله قصد داریم به به بررسی شرایط ایده ال در جهت افزایش امنیت برای طلافروشی ها بپردازیم.

مهمترین راهکارهایی که می توان در جهت افزایش امنیت در مراکز فروش طلا و جواهر و زرگری ها مدنظر قرار داد عبارتنداز : 

  • نزدیکی به پلیس و کلانتری 

یکی از نکاتی که در هنگام انتخاب مغازه طلا فروشی باید مدنظر قرار گیرد نزدیکی به مراکز پلیس و کلانتری می باشد که در صورت وجود مشکل ، پلیس بتواند در اسرع وقت به شما پاسخگویی کند 

  • استفاده از شیشه ضدگلوله

به دلیل لزوم استفاده از شیشه در مغازه های طلا فروشی ( به دلیل افزایش زیبایی ظاهری و جذب مشتری ) ، باید دقت کنید که حتما از شیشه های ضدگلوله استفاده کنید 

  • استفاده از کرکره برقی

یکی از موارد مهم در جهت افزایش امنیت طلافروشی ، استفاده از کرکره برقی البته از نوع ضدسرقت یا فولادی می باشد . باید دقت کنید که در جهت خرید کرکره برقی از بهترین یراق ، پروفیل و موتور پرسرعت استفاده کنید تا امنیت را چندبرابر نمایید.

کاهش سرقت طلافروشی
کاهش سرقت طلافروشی
  • بکارگیری دوربین مداربسته

استفاده از دوربین  های مداربسته تحت شبکه و انلاین که امکان ضبط تصاویر را در چند نقطه داشته باشد و هر گونه حرکت را به صورت واضح چه در داخل و چه در بیرون مغازه ثبت و ضبط کنند امری بسیار ضروری است.

  • استفاده از سیستم های دزدگیر پیشرفته

بکارگیری از سیستم های دزدگیر و اعلام سرقت پیشرفته و هوشمند که به پارامترهای مختلفی چون باطری پشتیبان ، سیم کارت مجزا و سنسورهای هوشمند نیز می تواند مکمل سایر موارد امنیتی باشد.

  • کنترل تردد هوشمند

استفاده از سیستم های کنترل تردد هوشمند در طلافروشی ها ، زرگری ها و جواهر فروشی ها می تواند در کنترل و ثبت ورودی و خروجی در طلافروشی ها بسیار موثر باشد. 

چطور کنترل تردد هوشمند در طلافروشی انجام گیرد ؟

در بسیاری از طلافروشی ها از یک سیستم مشخص در جهت کنترل تردد استفاده می شود که قصد داریم اجزای این سیستم را برای شما تشریح کنیم.

  • آیفون تصویری 

هر فرد جهت ورود به طلافروشی ابتدا باید از ایفون تصویری اقدام نماید و فروشنده بعد از مشاهده و تایید ، درب را برای مشتری باز می نماید. 

  • قفل برقی 

در اکثر طلافروشی ها باید از یک درب آهنی یا فلزی مقاوم در برابر ضربه و فشار استفاده گردد . همین طور قفل برقی که بر روی این مدل درب نصب می گردد باید از استقامت مناسبی برخوردار باشد یکی از بهترین مدل های قفل برقی که می تواند بر روی درب آهنی نصب گردد قفل برقی کله گاوی یا لاک پشتی می باشد. 

در جهت کنترل قفل برقی می توان از ایفون استفاده کرد همچنین می تواند از ماژول های کنترلی بوسیله موبایل و یا گیرنده های ریموت کنترلی ( ترانس آیفون ریموت دار )  در جهت باز کردن قفل استفاده کرد. همچنین مدل هایی از قفل برقی وجود دارد بنام قفل برقی ریموت دار که می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

در صورتی که درب طلافروشی از جنس خاصی مثل الومینیوم یا چوب باشد باید از  قفل برابری برقی در جهت کنترل تردد استفاده کرد البته این مدل قفل برقی ، به مراتب از امنیت پایین تری نسبت به سایر مدل ها برخوردار می باشد.

در بسیاری از موارد مشتری بعد از ورود به داخل فروشگاه ، درب را نمی بندد و همین موضوع می تواند در جهت کاهش امنیت تاثیرگذار باشد . در جهت جلوگیری از این امر می توان از انواع مدل های ارام بند های بازویی درب متناسب با شرایط فیزیکی و وزنی درب استفاده کرد.

  • اکسس کنترل 

استفاده از سیستم های اکسس کنترل و کنترل دسترسی می تواند در جهت افزایش امنیت و هوشمندی تردد در طلافروشی ها بسیار موثر باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا