شرکت آویژه در

سنسور مغناطیسی پرده هوا

سنسور مغناطیسی پرده هوا

در بسیاری از محیط هایی که قصد خرید پرده هوا دارند مساله کارکردن اتوماتیک پرده هوا همزان با باز یا بسته شدن درب ، اهمیت دارد . با توجه به اینکه اکثر دستگاه های پرده هوا از یک قطعه کوچک آهن ربایی که با نامهای مگنت یا سنسور مغناطیسی شناخته می شود .

سنسور مغناطیسی پرده هوا

سنسور مگنت پرده هوا جهت نصب بر روی انواع مدل درب های شیشه ای دستی و  اتوماتیک ، درب های ساده لولایی از هر جنسی ، طراحی گردیده است. از این سنسور می توان جهت راه اندازی اتوماتیک دستگاه پرده هوا استفاده نمود، به طوری که همزمان با باز و بسته شدن درب دستگاه پرده هوا روشن و با بسته شدن درب دستگاه خاموش شود. دقت کنید جهت کاهش استهلاک پرده هوا پیشنهاد می کنیم برای مکانهایی که از تردد کمی برخوردارند از سنسور استفاده شود زیرا در تردد های بالا به دلیل خاموش و روشن شدن بیش از حد دستگاه ، احتمال آسیب رسیدن به پرده هوا افزایش می یابد.

کارکرد مگنت پرده هوا

مگنت یا سنسور مغناطیسی متشکل از دو آهن ربای کوچک هست که هنگامی که مقابل یکدیگر قرار گیرند مثل یک کلید عمل کرده و اجازه عبور جریان کمی را از داخل خود می دهند و به نوعی به پرده هوا اجازه انجام عملیات را می دهند . به محض نزدیک شدن دو آهن ربا به یکدیگر دستگاه فعال و با دور شدن ، غیرفعال می گردد.

میکروسوئیچ یا لیمیت سوئییچ پرده هوا

در برخی مدل های پرده هوا ، قابلیت افزودن یا قراردادن سنسور مغناطیسی وجود ندارد و باید از میکروسوئیچ یا لیمیت سوئیچ استفاده کرد که نصب میکروسوئیچ باید توسط کارشناس انجام گیرد چون باید از داخل برد پرده هوا یک خروجی برای قراردادن میکروسوئییچ گرفته شود . 

نصب سنسور مغناطیسی پرده هوا

جهت نصب سنسور مغناطیسی پرده هوا یک فیلم آموزشی قرار دادیم تا دقیق تر عملیات نصب را انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا