شرکت آویژه در

عیب یابی جک برقی پارکینگی

عیب یابی جک برقی پارکینگی

عیب یابی جک برقی پارکینگی چگونه است؟ برای تعمیر و عیب یابی جک برقی پارکینگی به چه نکاتی باید توجه داشت؟ در این مقاله می خواهیم شما را در تعمیر جک برقی پارکینگی راهنمایی کنیم پس تا انتها با ما همراه باشید. 

بررسی عیب یابی جک برقی پارکینگی

راهنمای عیب یابی جک برقی پارکینگی

باز کردن دستی درب پارکینگ برای کسی که عادت کرده با فشردن ریموت درب پارکینگ باز شود واقعا مشقت بار است و زحمت زیادی دارد. در کنار آن زحمت چگونگی باز شدن درب و هزینه های احتمالی تعمیر را باید در نظر گرفت. ما در ادامه توضیحاتی میدهیم که در مرحله اول مشکل را شناسایی کنید و در صورت توان، خود به رفع خرابی و تعمیر جک پارکینگ منزلتان بپردازید.

مشاهده آثار شکستگی در بازو جک

اگر بازو جک درب پارکینگ شکسته باشد و یا شفت آن خم شده باشد.در این صورت کار زیادی از دست شما بر نمی آید و می بایست به خدمات یا تعمیر کار جک  خود تماس گرفته تا بازوها جهت تعمیر باز شود.

شکستگی پایه سر جک و ته جک

قبل از شروع کار برق ورودی به جک پارکینگ را قطع نمایید

این مورد می تواند توسط خودتان یا یک جوشکار مرتفع گردد. شما می بایست ابتدا در صورت دفرمه شدن یا کج شدن پایه ها آن را با ضربه چکش به حالت قبل برگردانید  و پس از تمیز کاری کردن جای جوشکاری بر روی درب، پایه را دقیقا در جای قبلی جوش دهید. این مورد را بدانید که در صورتی که اگر پایه ها دقیقا در جای خودش نصب نشود در زاویه باز شدن درب مشکل جدی ایجاد خواهد شد.

تعمیر قفل برقی

ضربه خوردن درب و آثار فرو رفتگی در آن

اگر بر روی درب جای تو رفتگی یا ضربه دیده اید و جک باز و بسته نمی شود و یا با صدا زیاد کار می کند باز هم به موتور و گیربکس جک آسیب رسیده و می بایست تعمیر کار بازو را باز کرده و مشکل آن را بر طرف کند.

جک درب پارکینگ هیدرولیک

شکستگی یا به سرقت رفتن چشمی یا فتوسل

اولین کاری که می توانید کنید این است که سیم های مثبت و منفی چشمی شکسته یا به سرقت رفته را جدا کرده و با لنت بپوشانید. درب را با کلید خاص کن خلاص کرده و به طور موقت با دست درب را باز و بسته نمایید. سپس یک چشمی جک درب پارکینگ خریداری کرده و با توجه به آموزش های صفحه ی چشمی جک پارکینگی و رفع خرابی آن، فتوسل درب را نصب نمایید.

ضربه خوردن یا سرقت مدار کنترل یا برد جک پارکینگ

در این صورت نیز کار زیادی برای تعمیر جک پارکینگ از دستتان بر نمی آید. اما اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که برق ورودی 220 را به این برد قطع کنید تا مانع برق گرفتگی کسی شوید. سپس با تعمیرکار جک درب تماس بگیرید تا مدار شکسته را بررسی یا یک مدار جدید جایگزین کند.

دیدن دستکاری افرد غیر فنی که به تازگی با مدار کنترل یا جک درب پارکینگ کار کرده اند

بسیار پیش آمده که افراد ساختمان جهت ست کردن ریموت بدون آگاهی کافی درب مدار کنترل جک درب پارکینگ را باز کرده و ریموت های کد شده را به اشتباه پاک میکنند و یا تنظیمات جک را بهم می ریزند.

باتری ریموت تمام شده یا کد ریموت شما پاک شده است

مهم ترین عامل عیب یابی جک برقی پارکینگی این قسمت این است که درب باز نمی شود! 

در صورتی که همه ی واحد ها ریموت شان کار می کند و تنها با ریموت شما درب باز نمی شود، پس مشکل از ریموت شماست. اول LED روی ریموت چک کنید. در صورتی که آن LED روشن نشد یا کم سو بود، باتری را تعویض کنید. با تعویض باتری ریموت کار می کند و نیاز به تعریف دوباره کد نیست.

قطع شدن برق ساختمان یا برق ورودی مدار کنترل تعمیر جک پارکینگ

اولین کاری که بعد باز نشدن درب پس از مشاهده فیزیکی جک و درب پارکینگ می بایست انجام داد، چک کردن برق ورودی است. ممکن است در آن ساعت که شما می خواید از درب تردد کنید برق آن منتطقه قطع شده باشد و اگر برق ساختمان وصل بود فیوز مربوز به خروجی به جک پارکینگ را چک کنید که آیا برق ورودی دستگاه وصل است یا نه. در صورت قطع بودن برق با احتیاط آن را وصل کنید و اگر فیوز دوباره پرید، به این معناست که سیستم جک پارکینگی شما در جایی اتصالی دارد و چون شما با برق 220 ولت کار دارید پیشنهاد می کنیم به تعمیر کار جک پارکینگ تماس بگیرید.

خرابی چشمی درب پارکینگ

خرابی چشمی یکی از خرابی های مرسوم است که حدودا 1.3 تعمیرها را شامل می شود. بهترین حالتی که می توان متوجه خرابی چشمی شد این است که درب پارکینگ باز شده و دیگر بسته نمی شود. در برخی از جکهای پارکینگی با خرابی چشمی درب پارکینگ به طور کلی از کار می افتد. یکی از راه های دیگر شناسایی خرابی چشمی این است که به چشمی ها نزدیک شوید و دستتان رو در جلو چشمی بالا و پایین کنید. اگر صدای تیک تیک نشنیدید، چشمی خراب است. در مواقعی که صدای تیک تیک هم آمد ممکن است گاها چشمی یا ورودی آن در مدار کنترل خراب شده باشند.

باز شدن خود به خود درب پارکینگ

علت بسته نشدن درب پارکینگ چیست؟

یکی از پر رفت و آمدترین و پر ترددترین فضا‌هایی که می‌توانیم از آن نام ببریم، پارکینگ‌ها هستند. با توجه به اینکه پارکینگ در چه مجتمعی و با چه عظمتی ساخته شده است، میزان باز و بسته شدن درب پارکینگ نیز متفاوت می‌باشد. به هر صورت، موضوعی که در رابطه با درب پارکینگ مطرح می‌باشد، کیفیت تمامی قطعاتی است که در آن به کار برده شده است. حال اگر با وجود با کیفیت بودن تمامی اجزاء درب، مشکلی برای درب پارکینگ به وجود آید، راه چاره چیست؟ اولین کاری که برای رفع عیب از درب پارکینگ باید انجام شود تشخیص علت بسته نشدن درب پارکینگ است. پیدا کردن علت نیز کار هر کسی نبوده و تنها کسانی می‌توانند در مورد عیب‌یابی خرابی درب پارکینگ کمک کنند که در این حوزه تخصص و مهارت کافی را داشته باشند.

روش های عیب یابی جک برقی پارکینگی

مشکلات درب پارکینگ به دو صورت بروز پیدا می‌کند؛ یکی از مشکلات این است که درب باز نمی‌شود و مشکل دیگر نیز باز شدن خود به خودی آن است. در هر صورت، این حوادث نشان می‌دهند که در درب مشکلی ایجاد شده است و باید برای حل آن اقدام مؤثری انجام داد.

خراب شدن درب پارکینگ و علت یابی خرابی درب پارکینگ از جمله مسائل مهمی است که باید به هنگام باز نشدن و یا بسته نشدن درب مورد توجه قرار داده شود. شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که بخواهید در ابتدای صبح با ماشین شخصی‌تان از ساختمان خارج شوید، اما به یک باره با درب‌هایی که باز نمی‌شوند مواجه گردید. در این شرایط چندین کار می‌توانید انجام دهید؛ قبل از آنکه برای تعمیر خرابی درب، با یک تعمیرکار صحبت کنید اطمینان حاصل کنید که در مجتمع، قطعی برق اتفاق نیفتاده است. در صورتی که مطمئن شدید، جریان برق وصل است درب را وارسی کرده و چک کنید که آیا، مانعی وجود دارد که اجازه نمی‌دهد درب باز و بسته شود و یا خیر. در صورتی که این موارد نیز مشاهده نشود در مرحله بعد باید به یکی از بهترین متخصصان این حوزه مراجعه کرد.

در صورتی که با نحوه بازدید و بررسی سنسور و چشم الکترونیکی درب آهنی پارکنیگ آشنایی ندارید، حتماً از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. در این راستا متخصصین و تعمیرکاران گروه صنعتی «آتی در» به صورت شبانه روزی پاسخگوی نیاز شما مصرف کننده گرامی هستند. تنها با برقراری تماس یا ثبت درخواست اینترنتی، متخصصین ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محل حضور یافته و نسبت به بررسی و رفع عیب سنسورهای درب آهنی اقدام می‌کنند.

یکی از مراحل عیب یابی جک برقی پارکینگی، چک کردن سنسورهای درب اتوماتیک است.

سنسور درب اتوماتیک پارکینگ از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است به همین جهت توصیه می‌شود هر چند وقت یکبار آن را با یک دستمال مرطوب پاک کنید؛ همچنین در صورت بروز مشکل پس از تمیز کردن، با تکنسین‌های آتی در تماس بگیرید تا به ایراد سخت افزاری موجود رسیدگی کنند. فراموش نکنید که چشم‌های الکترونیک درب اتوماتیک دارای سنسورهای نوری به رنگ قرمز هستند؛ بنابراین اگر چراغ‌ها بطور مداوم چشمک بزنند و یا قابل رؤیت نباشند به مرکز فرمان سیگنالی ارسال نمی‌شود و باید آنها را تعمیر کرد. 

قطع شدن سیم ها هم در عیب یابی جک برقی پارکینگی بسیار اهمیت دارد.

یکی دیگر از مشکلات شایع قطعی سیم به دلیل عدم کیفیت آن یا قطع شدن به دلیل نصب نا صحیح یا دستکاری است. اگر سیم خروجی به چشمی ها قطع شده باشد جک کار نمی کند که ما در قسمت های قبل توضیح اش را جهت تشخیص و تعمیر جک پارکینگ دادیم و همچنین قطع شدن سیم بازو ها باعث از کار افتادن هر یک از بازو ها می شود که آن را نیز در پاراگراف قبل توضیح دادیم.

یک نکته ای که در این قسمت باید به ان اشاره شود این است که در اکثر جکها سیم از زیر بازو خارج می شود و برخی نصابها فضای لازم را برای آن سیم در نظر نمی گیرند. این مورد باعث می شود با کارکرد جک با گذشت مرور زمان سیم زیرین ساییده شده و یا از داخل پاره شود.

 فلاشر درب را جدی بگیرید

این فلاشرها -چراغ چشمک زن- نقش سیستم هشدار را دارند، بدین معنا که با یک مرتبه فشردن ریموت شما متوجه ارسال داده به مرکز فرمان شده و منتظر باز یا بسته شدن درب خواهید بود؛ اما در صورت خراب شدن فلاشر درب اتوماتیک پارکینگی، امکان دارد ریموت را چندین بار فشار داده و سردرگم شوید. بنابراین، جهت ممانعت از بروز اتفاقات ناگهانی سریعاَ به تعمیر یا تعویض آنها بپردازید.

به عبارت دیگر می‌توان گفت فلاشر بستری امن و مناسب برای باز یا بسته شدن درب آهنی فراهم می‌سازد. بدین صورت که با روشن و خاموش شدن فلاشر افراد رهگذر و همچنین ساکنین مجتمع از عملکرد درب پارکینگ آگاه می‌سازد و در این حالت از در فاصله می‌گیرند. عملکرد مناسب فلاشر از بروز مشکلاتی از قبیل گیر کردن افراد رهگذر و خودروها در بین درب و ایجاد صدمه جلوگیری می‌کند. از این رو به صورت مستمر نحوه عملکرد صحیح فلاشر را بررسی نموده و در صورت بروز مشکل نسبت به رفع آن اقدام نمایید. از طرف دیگر اگر درب پارکینگ محل سکونت شما فاقد سیستم فلاشر است، به راحتی می‌توانید آن را روی درب پارکینگ نصب کنید.

اگر باز هم نیاز به مشاوره برای عیب یابی جک برقی پارکینگی دارید با کارشناسان آویژه در در تماس باشید.

عیب یابی جک درب پارکینگ کار ساده‌ای است اما نباید بدون مشورت با متخصصین اقدام به تعمیر و یا تعویض قطعات آن کرد. برای اینکه عملکرد این درب‌ها به درستی انجام شود باید تمامی اجزا بصورت هماهنگ و مرتبط با یکدیگر کار کنند تا احتمال بروز خطرات ناگهانی کاهش پیدا کند. بدون شک با اصطلاح «پیشگیری بهتر از درمان است.» آشنایی دارید، بنابراین توصیه می‌کنیم برای پیشگیری از بروز خرابی یا خطر تصادف با بهره‌مندی از خدمات پس از فروش شرکت آویژه در، عملکرد صحیح و سلامت قطعات را تضمین کنید.

مقالات مرتبط

علت بسته نشدن درب اتوماتیک
درب اتوماتیک پارکینگی

علت بسته نشدن درب اتوماتیک

علت بسته نشدن درب اتوماتیک چه چیزهایی می تواند باشد؟ آیا تاکنون برای شما هم پیش آمده است که درب اتوماتیک پارکینگ شما بسته نشود؟ اگر بتوانید علت بسته نشدن درب اتوماتیک را بفهمید قطعا راه حل رفع آن مشکل برایتان راحت تر خواهد بود. در این مقاله به انواع دلایل علت بسته نشدن درب

توضیحات بیشتر »
آموزش نگهداری و تعمیر جک پارکینگ
درب اتوماتیک پارکینگی

آموزش تعمیر و نگهداری جک پارکینگ

آموزش تعمیر و نگهداری جک پارکینگ به صورت گام به گام و راهنمای کامل مراقبت از جک پارکینگ در این مقاله از آویژه در آمده است پس تا انتها با ما همراه باشید. تعمیر و نگهداری جک پارکینگ یکی از مهمترین اقداماتی است که در جهت کاهش خرابی جک پارکینگ و نیاز به تعمیر جک

توضیحات بیشتر »
بهترین برند درب پارکینگ ایتالیایی
درب اتوماتیک پارکینگی

بهترین برند جک درب پارکینگ ایتالیایی

بهترین برند درب پارکینگ ایتالیایی کدام است؟ تفاوت درب پارکینگ ایتالیایی و درب های ایرانی در چیست؟ یکی از سوال هایی که در هنگام خرید جک درب پارکینگ برای مشتریان پیش می آید این است که کدام برند یا مارک ، بهترین است ؟ البته این سوال کمی اشتباه است چون ممکن است با توجه

توضیحات بیشتر »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا