شرکت آویژه در

فواید استفاده از ماساژور برقی

ماساژور-برقی

ماساژور برقی چیست و چه کاربردی دارد؟ مزایای استفاده از ماساژور برقی چیست؟ به صورت کلی چه تفاوتی بین ماساژور دستی و برقی وجود دارد؟ 

همه ما زندگی بسیار خسته کننده و استرس زایی را در محل کار و زندگی خود سپری می کنیم که در برخی موارد سبب دردهای عضلانی ، بدنی و آثاری از خستگی و کوفتگی همیشگی در پی دارد، اما چطور باید خود را از شر این دردهای پایان ناپذیر خلاص کرد؟

تنها جواب این سوال در یک کلمه نهفته است، ماساژ درمانی با ماساژورهای برقی. از زمان های قدیم ماساژ بهترین راه حل تسکین دردهای عضلانی، کاهش استرس و احساسات منفی است. ماساژ می تواند بافت های نرم بدن را تسکین بدهد و به صورت ریتمیک، کشیدگی و فشاری مطلوب به آنها وارد کند. این باعث می شود تا احساس آرامش به شما دست بدهد و از درد خلاص شوید، استرس تان کاهش پیدا کند و سالم تر بمانید.

در این مقاله می خواهیم در مورد ماساژور برقی به شما عزیزان توضیحاتی را بدهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید. 

همه چیز در مورد ماساژور برقی

علاوه بر کمک به ساخت تراکم استخوان، مبارزه با پوکی استخوان، و کاهش درد در بخش های گوناگون بدن، باعث افزایش آرامش و ایجاد لذت در فرد می شود. ماساژور کامل بدن نیز برای کاهش سلولیت و تحریک تولید کلاژن برای پوست، و همچنین افزایش سطح هورمون رشد و جریان لنفاوی در انسان می شود.

انواع ماساژور

ماساژور های دستی
این ماساژور که جنس آن چوب یا سنگ می باشد با وارد کردن فشار، درد یا گرفتگی که در نواحی مختلف بدن وجود دارد را تسکین می بخشد. نوع غلتک چوبی، این مدل از پرطرفدار ترین ماساژور های دستی می باشد که، در سایزهای مختلف در بازار موجود می باشند. این دستگاه ماساژور دستی در نوع دیگری نیز توزیع شده است که برای تحرک عضلات صورت و ماساژ صورت از آن استفاده می کنند. می توان گفت که لیفت صورت یکی از فواید استفاده از ماساژور می باشد.
ماساژور برقی
این ماساژور های برقی در دو دسته دستی و خودکار موجود هستند. کار این ماساژور ها با استفاده از دوشاخه برق یا استفاده از باتری می باشد. در صورت تمام شدن شارژ ماساژور برقی امکان شارژ مجدد و استفاده مجدد وجود دارد. رفع گرفتگی بدن و رفع درد از فواید استفاده از ماساژور می باشد.

ماساژور دستی جزو مدل های اولیه ماساژور هستند که با کمک نیروی دست و یا باطری کار می کنند. از آنجایی که این ماساژورها معمولا به انرژی برق نیاز ندارند، در هر موقعیتی قابل استفاده هستند. به علاوه این ماساژورها به دلیل وزن کمی که دارند مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارند.

فواید استفاده از ماساژور برقی

فواید استفاده از ماساژور برقی

انجام ماساژ باعث افزایش سلامتی، آرامش و بهبود بدن می شود. تحقیقات نشان داده است که ماساژ در افزایش طول عمر و سلامتی افراد بسیار تاثیر گذار می باشد. زمانی که شما یک روز پر کار و خسته کننده را گذرانده اید نیاز به استراحت برای بازگشت مجدد انرژی دارید، عمل ماساژ میتواند بعد از خستگی یک روز، انرژی از دست رفته بدن را بازگرداند و از گرفتگی ماهیچه ای یا قولنج، کوفتگی و درد جلوگیری می کند. استفاده از ماساژور در گذشته های دور برای جلوگیری از گرفتگی ماهیچه ای یا قولنج بسیار مورد توجه بوده است و تا به امروز بسیار کاربرد داشته است. امروزه با پیشرفت علم و فناوری شاهد تولید ماساژور هایی هستیم که عمل ماساژ را بسیار آسان نموده است.

بهترین ماساژور برقی

ماساژورهای بازار بر اساس کاربرد به چندین دسته تقسیم می شوند. برخی از ماساژورها کاربرد اختصاصی دارند. برای پا، کمر، شانه و گردن، دست، نشیمنگاه، سر، گردن، چشم و کل صورت ماساژورهای اختصاصی وجود دارد. برخی از ماساژورها هم به صورت عمومی برای کل بدن استفاده می شوند؛ اما کاربرد خاص ماساژورهایی که مخصوص گردن، پا، کمر و … تولید می شوند را ندارند؛ مگر این که از صندلی های ماساژ برقی استفاده کنید که همزمان تمام قسمت های بدن را درگیر می کنند.

بر اساس کاربرد و عملکرد دستگاه، ماساژورها تقسیم بندی متفاوتی نیز دارند. مثلا برخی از آن ها به صورت پوشیدنی تولید می شوند و مستقیم روی موضع قرار می گیرند. ماساژورهای ناحیه چشم و صورت از این نوع هستند و می توانید حرارت تولیدی توسط دستگاه را متناسب با نوع پوست صورت و حساسیتی که دارید تنظیم کنید.

مزایای ماساژور برقی گردن

راهنمای خرید ماساژور گردن 

در کنار ماساژورهای پوشیدنی برخی از مدل ها به صورت مادون قرمز و بدون نیاز به تماس با پوست طراحی می شوند. به این شکل که شبیه به یک ماسک با حفظ فاصله مشخص از پوست طراحی می شوند و روی موضع قرار می گیرند. حرارت تولید شده توسط این دستگاه ها به صورت مستقیم زیر پوست نفوذ می کند و از این طریق تاثیرگذاری چشمگیری روی افزایش خونرسانی به موضع ایفا می کند.

ماساژورها بر اساس نوع حرکت و نحوه ماساژ به دو دسته ضربه ای و لرزشی تقسیم می شود. مدل های لرزشی هم طرفداران بیش تری دارند و هم استفاده از آن ها راحت تر است. به این شکل که سری دستگاه روی موضع قرار می گیرد، می لغزد و از این طریق حرکات ماساژ سنتی را شبیه سازی می کند.

ماساژورهای لرزشی برای تمام نقاط بدن قابل استفاده هستند. عملکرد صندلی های ماساژور هم لرزشی است و با همین مکانیسم روی عضلات مختلف بدن تاثیر می گذارند. به جز ماساژورهای لرزشی انواع ماساژور ضربه ای نیز در بازار وجود دارد. مدل های ضربه ای به صورت منظم ضرباتی را به عضلات وارد می کنند و از این طریق خستگی ناشی از گرفتگی و فشار زیاد روی عضلات را برطرف خواهند کرد. مدل های ضربه ای برای نواحی خاصی از بدن مثل پا، پشت ران و پشت بازو طراحی می شوند.

خرید ماساژور زانو 

دیگر فواید ماساژور برقی

کاهش درد : رها شدن از درد و کاهش آن یکی از مهم ترین دلایل استفاده ازاین دستگاه ها می باشد. شما می توانید با استفاده از این وسایل، از درد های ناحیه پشت کمر، دست، گردن و … رها شوید. آرامش عضلات و گردش خون با ماساژ درمانی، یکی از دلایل مهم استفاده از این دستگاه ها می باشد.

بهبود گردش خون : استفاده از این دستگاه باعث افزایش گردش خون و انتقال بهتر مواد مغذی و اکسیژن به سلول عضلانی می شود و از این طریق باعث حس بهتر و درد کمتر در نواحی مورد نظر می شود.

بهبود سیستم عصبی فرد : سیستم عصبی با استفاده از تکنیک های ماساژ آرام تر می شوند. ماساژ باعث ترشح آندروفین در بدن شده که در نتیجه حس خوبی را در فرد منتقل می کند کاهش اضطراب و استرس از عوامل مهم استفاده از این دستگاه ها می باشد.

خواب راحت تر : استفاده از این دستگاه ها قبل از خواب، کیفیت خواب بهتر شده و فرد خواب عمیق و بهتری را تجربه می کند. عواملی مانند یائسگی در زنان، باعث می شود کیفیت خواب آنها پایین آمده و فرد دچار بی خوابی شود، طبق نتایج به دست آمده استفاده از دستگاه های ماساژ قبل از خواب می تواند کیفیت خواب را بهبود ببخشد.

نکاتی که باید در خرید ماساژور رعایت کنید

در هنگام استفاده از ماساژور برقی بهتر است، ماهیچه های تان گرم باشد. ماساژ دادن در حمام، ایده خوبی است. ماهیچه های گرم بدن نسبت به ماهیچه های سرد و منقبض راحت تر منبسط می شوند و ماساژ روی آنها اثرات مطلوب تری دارد. به همین خاطر، ماساژ دادن بدن در نقطه ای گرم مانند حمام، مؤثرتر است.

از بالم یا لوسیون مخصوص ماساژ استفاده کنید. این مواد بهتر از روغن ها هستند و راحت تر از روغن به بدن جذب می شوند. ضمن اینکه بعد از ماساژ هم تمیز کردن و شست و شوی آنها راحت تر خواهد بود. قبل از شروع ماساژ دادن بدن با ماساژور برقی هم حتما بدن تان را در حالتی آرام نگه دارید و ریلکس کنید.

درد در نقاط گوناگون بدن به دلایل مختلفی رخ می دهد. اگر مشکلاتی جدی دارید باید حتما با پزشک درباره استفاده از ماساژورها مشورت کنید. هر دردی به نوع خاصی از ماساژور برقی نیاز دارد. پس خودسرانه اقدام به انتخاب ماساژور نکنید و حتما توصیه های پزشک را در نظر داشته باشید.

معمولاً با فعالیت میزان اسید لاکتیک در ماهیچه‌ها افزایش پیدا کرده و این موضوع منجر به گرفتگی عضلات می‌شود. با استفاده از ماساژ جریان خون و لنف در بدن بهبود یافته و مواد مضر و سمی سریع‌تر از بدن خارج شده و اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به بافت‌های بدن می‌رسد.

از سوی دیگر زمانی که عضلات دچار کشش و گرفتگی می‌شوند، بر رگ‌های عصبی و اعصاب فشار آورده و ایجاد درد می‌کنند که با انجام ماساژ و کاهش فشار و گرفتگی ایجاد شده در عضله، اعصاب و رگ‌های عصبی نیز از درد رها می‌شوند.

مقالات مرتبط

همه چیز در مورد بالابرخانگی
تجهیزات توانبخشی

بالابرخانگی چیست؟

بالابرخانگی چیست و برای چه مکان هایی مناسب می باشد؟ در این مقاله همراه آویژه در باشید تا شما را با بالابرخانگی آشنا کنیم. بالابرخانگی چیست؟ بدون شک خیلی از شما تابه حال نام بالابر خانگی را شنیده اید. امروزه به دلیل این که زندگی آپارتمانی در حال رواج پیدا کردن است، آسانسور در اکثر

توضیحات بیشتر »
راه های پیشگیری از آرتروز گردن
مقالات آموزشی

پیشگیری از آرتروز گردن

پیشگیری از آرتروز گردن چگونه است؟ امروزه بیماری های مفصلی بسیار زیاد و رایج می باشد. اگر از آن پیشگیری نکنید قطعا منجر به بیماری های بدتری خواهد شد. در این مقاله می خواهیم روش های پیشگیری از آرتروز گردن را توضیح دهیم. با آویژه در همراه باشید. معرفی روش های پیشگیری از آرتروز گردن 

توضیحات بیشتر »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا