شرکت آویژه در

مقایسه قفل برقی ایرانی و خارجی

مقایسه قفل برقی ایرانی و خارجی
مقایسه قفل برقی ایرانی و خارجی چگونه است؟ بررسی مقایسه قفل برقی ایرانی و خارجی را در ادامه ی این محتوا بخوانید.

بررسی مقایسه قفل برقی ایرانی و خارجی

قفل‌های زنجیری قدیم دیگر به هیچ عنوان امن نیستند. همچنین مشکلات و معایب زیادی دارند. از جمله می‌توان به شل شدن، رها شدن و پارگی زنجیر اشاره کرد. در شرایط فعلی با افزایش و تراکم جمعیت، تعداد ساکنان و افرادی که در ساختمان‌ها تردد می‌کنند زیاد است و به همین دلیل هم سهولت و هم امنیت تردد موضوعی است که باید به آن توجه شود.

مقایسه قفل برقی ایرانی و خارجی چیست؟

قفل برقی کلونی

جنس قفل کلونی، گالوانیزه است و قطعات زبانه‌ی آن از برنج ساخته شده است. این قفل کاملا مبتنی بر استانداردها ساخته شده و نصب و نگهداری از آن امری دقیق وحساس است. از مزیت‌های این قفل می‌توان به امنیت بالای آن اشاره کرد. به‌طوری‌که در اثر هرگونه ضربه به هیچ عنوان باز نمی‌شود. مزیت دیگر آن‌ها زبانه‌ی چرخشی و اصطلاحا کلنگی است. این ویژگی سبب می‌شود قفل هم به صورت عمودی و هم افقی قابل نصب باشد.

استقبال از قفل کلونی در ایران در ابتدا زیاد بوده است. اما از آن‌جا که نیاز به نوعی زیرسازی صحیح و نصب بسیار دقیق دارد، این استقبال کاهش یافته است. دلیل چنین امری وجود درها و چارچوب‌های بعضا قدیمی یا درهای غیر استاندارد تولیدشده در کشور است که زمینه‌ی لازم را برای نصب این‌گونه قفل‌های دقیق فراهم نمی‌کند. از نمونه مسائلی که ایجاد می‌شود، این است که در اثر به هم خوردن در، گاهی قفل باز نمی‌شود.

وقتی هر دو قفل را باز می کنیم و در کنار هم می گذاریم باز هم تفاوت خاص و چشمگیری بین این دو نخواهیم دید و همه جزئیات مثل هم در کنار یکدیگر کار شده اند. شاید این نمونه موفقی باشد از یک مهندسی معکوس که به چنین دقتی محصول موفقی را توانسته بومی سازی نماید.

این دو قفل برقی از بوبین 12 تا 24 ولت پشتیبانی می نمایند. پس می توان هر دو را برای درب نفررو و همچنین جک درب پارکینگ استفاده نمود. موضوع مهم دیگر فنری است که قرار است ضامن را مسلح کند تا هنگام فشردن درب باز شود. در قفل برقی یوتاب ایرانی این فنر نیز بسیار نرم و از آلیاژ مناسب است که هم در طولانی مدت زنگ نمی زند و هم بابت استفاده از آرام بند خللی ایجاد نمی نماید.

در کنار هر دو مدل ایرانی و خارجی پیچ نتظیمی وجود دارد که می توان استحکام ضامن را هنگام قفل کردن درب تنظیم کرد. این زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که تغذیه جهت باز کردن درب ولتاژ با آمپر کمتری به قفل برساند و در این هنگام با پایین آوردن فشار روی بوبین با کوچکترین تحریکی در باز می شود. اما این خطر نیز وجود دارد که با کم کردن این پیچ تنظیم درب با ضربه ای روی قفل باز شود. البته این مورد باز شدن با ضربه در مدل ایرانی بیشتر دیده می شود.

قفل زبانه‌دار

این نوع قفل برقی در قسمت میانی در نصب می‌شود. قفل زبانه‌دار دارای یک ضامن است که در غلاف جا می‌گیرد و سبب بسته ماندن در می‌شود. از نقاط قوت این قفل برقی می‌توان به امکان نصب آن بر روی انواع درها اشاره کرد. یعنی هم روی درهای اتوماتیک (مثل در پارکینگ و حیاط و…) و هم روی درهای نفررو قابلیت نصب دارد. اما موردی که باگ آن‌ها محسوب می‌شود، قابل مشاهده بودن زبانه است. 

قفل کله‌گاوی

قفل‌های دارای محافظ که با نام‌های قفل برقی توکار یا قفل کله گاوی نیز شناخته می‌شوند، بهترین و پرتقاضاترین انواع قفل برقی هستند. از این قفل‌ها برای درهای اتوماتیک استفاده می‌شود. این قفل با کمک کابل به مدار فرمان نصب می‌شود و نیازی به برنامه و تنظیم خاصی ندارد. قفل برقی کله گاوی با ریموت کار می‌کند و عبور و مرور را آسان می‌نماید.

جنس روکش قفل برقی کله گاوی گالوانیزه رنگ شده است. این جنس مقاومت بالایی در برابر تغییرات آب‌وهوایی دارد. روکش قفل یک محافظ کامل است که تمام اجزای قفل حتی زبانه را در خود پنهان می‌کند. کارایی این نوع از انواع قفل برقی برای درهای لولایی است و برای انواع کشویی کاربرد ندارد. مزیت خاص آن‌ها این است که با پنهان بودن زبانه، امکان بازکردن در برای سارقان وجود ندارد.

مقایسه قفل برقی ایرانی و خارجی و تحلیل آن

جک درب پارکینگ

سارو

در مقایسه قفل برقی ایرانی و خارجی یکی از برندها سارو می باشد. 

انواع قفل برقی سارو با بهترین کیفیت و ضمانت می‌تواند حافظ امنیت ساختمان و محوطه باشد. برای انواع درهای داخل‌بازشو و بیرون‌بازشو چه برای ساختمان و چه برای حیاط می‌توانید از قفل سارو استفاده کنید. از کاربردی‌ترین مدل‌های قفل سارو برای در حیاط و ساختمان می‌توان به سری EL اشاره کرد که دارای زبانه مخفی برنجی و سه کلید معمولی است. قفل سارو با ولتاژی در دامنه ۸ تا ۱۲ و از هردونوع AC و DC عمل می‌کند.

برخی دیگر از برندهای مطرح قفل برقی شامل این موارد هستند:

 • سیزا
 • تسا
 • کاویان
 • یوتاب
 • یال

نکات مهم مقایسه قفل برقی ایرانی و خارجی 

نکات مهم هنگام خرید قفل برقی

برای خرید قفل برقی به نوع آن توجه داشته باشید. چنان‌که دیدیم از میان انواع قفل که امروز در بازار موجود است، قفل‌های زبانه دار و کله گاوی (توکار) متقاضیان بیشتری دارند.

دلیل تقاضای بیشتر برای این قفل‌ها، کیفیت کارایی، دوام بالا، بهره‌مندی از روکش محافظ مناسب است. مجموعه این عوامل سبب می‌شود این انواع قفل برقی کنترل تردد را بهتر و آسان‌تر کنند. همچنین این قفل‌ها امنیت ساختمان و مکان را بیشتر تأمین می‌کنند.

در خرید قفل برقی به برند توجه داشته باشید. برند سارو در حوزه عرضه انواع قفل، بهترین محصولات را به بازار عرضه می‌کند. قفل‌های تولید شده توسط این برند ضمانت کیفیت دارند. همچنین کاربری و نگهداری آن‌ها دشوار نیست و هزینه‌های زاید تعمیر قفل برقی و سرویس مجدد را بر مصرف‌کننده تحمیل نمی‌کند.

همانطور که گفتیم توجه به برند و شرکت سازنده قفل به هنگام خرید این محصولات بسیار حائز اهمیت است. به گونه ای که هر چه برند مربوطه در زمینه کاری خود شناخته شده تر باشد و خدمات پس از فروش بیشتری را نیز در اختیار مصرف کنندگان خود قرار دهد به طور قطع می‌تواند گزینه مناسب تری برای خرید باشد.

در این میان بحث قیمت نیز یکی دیگر از موضوعات مهم است که ممکن است مصرف کننده را از خرید یک برند منصرف و به خرید برندی دیگر ترغیب نماید. بدیهی است که قفل های ایرانی هم در زمینه درب های حیاطی و هم در درب های ساختمانی از قیمت های پایین تری برخوردار هستند اما همیشه هم نباید کیفیت را فدای قیمت کرد. از این رو بهتر است قبل از خرید، حتماً تمامی ویژگی های محصول انتخابی خود را به درستی بررسی کرده و در نهایت قفل با کیفیت تر را خریداری نمایید، هر چند که قیمت بالاتری داشته باشد.

قفل برقی درب حیاط یوتاب

قفل برقی یوتاب دارای کیفیت مطلوبی می‌باشد و در بین مصرف کنندگان محبوبیت زیادی دارد.  قفل برقی یوتاب بر روی انواع درب اعم از درب فلزی، درب چوبی و درب‌های نفررو، پارکینگ و حیاط مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

قفل برقی یوتاب

قفل برقی مغناطیسی

قفل برقی مغناطیسی که با نام قفل مگنتی یا الکترومغناطیسی هم شناخته می‌شود، با جریان الکتریکی کار می‌کند. این قفل به دلیل تحمل فشار بالایی که دارد امنیت بسیار زیادی ایجاد می‌کند. از دیگر ویژگی‌های قفل برقی مغناطیسی می‌توان به کنترل از راه دور، قابلیت نصب روی انواع درب چوبی و فلزی و ضد سرقت و قیمت مناسب اشاره کرد. 

قفل‌های برقی در بازار به دو نوع ایرانی و ایتالیایی تقسیم می‌شوند. مسلما کیفیت قفل ایتالیایی از برند ایرانی آن بهتر است. در بین قفل‌های برقی درب حیاط، قفل برقی سیزای ایتالیایی بیشترین تقاضا را در بین مشتریان داشته است. اما ناگفته نماند که امروزه برندهای ایرانی با کیفیتی تولید و عرضه می‌شوند که قیمت‌های مناسبی دارند و با قفل‌های ایتالیایی رقابت می‌کنند. پس برای انتخاب بهترین قفل برقی درب حیاط ابتدا ببینید از خرید قفل برقی چه انتظاری دارید، سپس اقدام به انتخاب برند خارجی یا ایرانی کنید. 

 • کیفیت و برند قفل برقی
 • امکانات قفل برقی درب حیاط 
 • سلیقه و نیازهای خود
 • برگه ضمانت محصول
 • مقایسه محصولات و آشنایی با انواع قفل برقی درب حیاط
 • خدمات پس از فروش شرکت

قفل برقی زبانه دار:

در مقایسه قفل برقی ایرانی و خارجی، قفل برقی زبانه دار هم یکی از مهم ترین قفل ها می باشد.

این نوع قفل عملکردی شبیه به قفل های زنجیری قدیمی دارند. به این صورت که در میانه درب نصب می‌شود. این نوع قفل به وسیله زبانه که داخل حفره روی قسمت ثابت درب قرار می‌گیرد بسته می‌شود و به وسیله یک ضامن، باز و بسته می‌شود.

قفل برابری برقی:

در صورتی که بر روی درب یا چارچوب، امکان نصب قفل برقی کله گاوی یا زبانه دار وجود ندارد، از این نوع قفل استفاده می‌شود. معمولا  از این قفل به عنوان قفل برقی درب ضد سرقت، درب چوبی، آلومینیومی و همچنین در شرایط خاصی از این قفل ها استفاده می‌شود. این قفل ها به نام قفل مقابل برقی نیز شناخته می‌شوند.

 

بهتر است جهت افزایش امنیت درب پارکینگ از قفل برقی استفاده نمایید. جهت آموزش نحوه نصب قفل برقی روی درب پارکینگ کلیک کنید.

مقایسه قفل برقی ایرانی و ایتالیایی

مقالات مرتبط

علت بسته نشدن درب اتوماتیک
درب اتوماتیک پارکینگی

علت بسته نشدن درب اتوماتیک

علت بسته نشدن درب اتوماتیک چه چیزهایی می تواند باشد؟ آیا تاکنون برای شما هم پیش آمده است که درب اتوماتیک پارکینگ شما بسته نشود؟ اگر بتوانید علت بسته نشدن درب اتوماتیک را بفهمید قطعا راه حل رفع آن مشکل برایتان راحت تر خواهد بود. در این مقاله به انواع دلایل علت بسته نشدن درب

توضیحات بیشتر »
تنظیم جک درب پارکینگ bft
مقالات آموزشی

تنظیم جک درب پارکینگ bft

تنظیم جک درب پارکینگ bft چگونه انجام می شود؟ نمایندگی جک درب پارکینگ بی اف تی در مشهد کجاست ؟ مرکز تعمیر جک بی اف تی در مشهد تنظیم جک درب پارکینگ bft به صورت صفر تا صد را در این مقاله از آویژه در بخوانید. شرکت BFT را می توان جزو اولین شرکت های

توضیحات بیشتر »
گم شدن ریموت درب اتوماتیک
مقالات آموزشی

گم شدن ریموت درب اتوماتیک

گم شدن ریموت درب اتوماتیک یک چالش بزرگی است که معمولا همه ی ما تاکنون با آن مواجه شدیم. اما در این هنگام باید چه کارهایی را انجام دهیم؟ با آویژه در همراه باشید تا ببنیم اقدامات لازم بعد از گم شدن ریموت درب اتوماتیک چیست؟ بلافاصله بعد از گم کردن ریموت درب اتوماتیک ،

توضیحات بیشتر »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا