شرکت آویژه در

ویلچربرقی پله

خرید ویلچر برقی پله رو

ویلچربرقی پله چیست و چه کاربردی دارد؟ در هنگام خرید ویلچربرقی پله به چه مواردی باید توجه کنیم؟ در این قیمت از آویژه در به معرفی ویلچربرقی پله رو می پردازیم با ما همراه باشید.

معرفی ویلچربرقی پله رو 

همان‌طور که از نام ویلچر پله رو پیداست، این نوع ویلچر به‌واسطه ساختار و طراحی خاصی که دارد، این امکان را برای افراد معلول (یا بیمار یا سالمند) فراهم می‌کند تا بتوانند از پله‌ها بالا بروند.

خرید ویلچربرقی پله رو

به این ویلچرها همچنین ویلچر پله نورد نیز می‌گویند. ویلچر ایرانی پله رو انواع مختلفی دارد که ویلچر پله رو اتکا و ویلچر پله رو پایار دو نمونه از آن‌ها هستند. ویلچر پله رو ساخت چین نیز به نام ویلچر پله رو dta معروف بوده و یک نمونه ویلچر خوب و مناسب است.

بعضی از این ویلچرها ممکن است در نگاه اول شبیه به ویلچر به نظر نرسند، ولی بعضی دیگر ظاهر و ساختارشان شبیه به ویلچر است. شماری دیگر از وسایل و تجهیزات هم هستند که جزء گروه ویلچرها به‌حساب نمی‌آیند ولی این قابلیت را دارند که فرد معلول و ویلچرش را از راه‌پله‌ها بالا و یا پایین ببرند.

ویلچربرقی پله برای زمانی مناسب است که در خانه یا مکانی پله وجود داشته باشد. به این ترتیب بالا رفتن از پله و پایین آمدن از آن برای افراد سخت خواهد شد. شما نمی توانید فرد معلول و یا سالمند را از روی ویلچر بلند کرده و حمل کنید و از پله بالا ببرید یا پایین بیاورید.

در چنین شرایطی بهترین گزینه برای شما خرید ویلچربرقی پله می باشد. 

بهترین ویلچربرقی پله کدام است؟

برترین ویلچربرقی پله رو دنیا مربوط می‌شود به کمپنی سوئیسی و با نام Scewo که یکی از برترین انواع ویلچر در دنیا را تولید نموده است. این ویلچر کاملا هوشمند بوده و برای حرکت در سطح صاف تنها بر روی ۲ چرخ تعادل دارد و این کار را نیز به خوبی و با کیفیت هرچه تمام تر انجام می‌دهد. اما یکی از ویلچرهای برقی پله رو که هم برای تردد در شهر و هم بالا رفتن از پله دیده شده است مربوط می‌شود به ویلچر برقی پله رو محصولی از تویوتا این برند اغلب به ساخت خودروهای سواری شهرت دارد ولی یک نمونه ویلچر تولید کرده است که در کارایی خود را بی رغیب می‌نماید. هنگامی که صندلی چرخدار پله‌نورد iBOT برای نخستین بار به دست Dean Kamen مخترع Segway در سال ۲۰۰۰ معرفی شد، استقلال عمودی بیشتری برای افراد معلول فراهم می‌کرد. ولی ظاهراً این مقدار کافی نبود چرا که فروش ضعیف آن باعث شد عرضۀ آن متوقف شود. حال تویوتا به شرکت Kamen به نام DEKA پیوسته است تا با ارتقاء iBOT بار دیگر آن را وارد زندگی معلولین کند.

قطعات ویلچر برقی پله رو فول

جهت آگاهی از قیمت ویلچرپله رو می توانید با کارشناسان آویژه در در تماس باشید.

دلایل انتخاب ویلچر برقی پله رو

ویلچر پله رو یا ویلچر پله نورد در مدل‌های مختلفی ساخته و عرضه می‌شوند و در دو دسته زیر قرار دارند:

1 . ویلچر پله رو دستی

2 . ویلچر پله رو برقی

همان‌طور که در بالا مطالعه کردید، امروزه اشخاص معلول و همراهانشان به دنبال راحت‌تر شدن هرچه بیشتر امور معلولان هستند؛ به همین علت در انتخاب ویلچر پله رو نیز اکثراً به دنبال ویلچر پله رو برقی خواهند بود.

ویلچرهای پله نورد تسمه‌ای که در آنان از ساختار تسمه، نقاله یا ابزاری مانند تسمه‌های تانک استفاده ‌شده است، بیشتر مورد توجه و علاقه افراد قرارگرفته‌اند؛ زیرا که استفاده از این ویلچرها راحت‌تر است.

صندلی پله پیما چیست؟

قیمت ویلچربرقی پله اتکا

این ویلچر مناسب که از نمونه آلمانی الگوبرداری شده همراه با ضمانت و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله باعث شده گزینه خوبی برای اندیشیدن باشد.
در آن از گیربکس مخصوص وزن ۱۲۰ کیلوگرم بهره برده شده که قیمت به دلیل تغییرات قیمت مواد اولیه قیمت آنها نیز تغییر می کند.
این ویلچر در دو مدل برای پله با ارتفاع ۲۲ سانت و پله با ارتفاع ۲۵ سانت طراحی شده است.

ویلچرهای برقی پله رو از دو روش برای بالا رفتن از استفاده می کنند روش اول آنکه با استفاده از جک پله ها به صورت تک به تکپیمایش می شود.
در روشهای دوم پله ها به صورت یک تسمه یا شنی پیمایش می شود در روش اول اگر ارتفاع پله ها نامتقارن باشد نیز به خوبی قابل استفاده است.
اما در روش دوم سرعت پیمایش ضریب امنیت بسیار بالاتر می باشد و استفاده از آن نیز راحت تر است و عده بیشتری راغب به استفاده از آن هستند.

ویلچر پله نور یا ویلچر پله رو وسیله اس ت که توسط آن می توان افرادی که توانخواه هستند (معلول یا سالمند و یا بیمار) را بتوان از پله های آپارتمان ها و یا محل هایی که ویلچر معمولی را نمی توان از آن بالا برد مورد حمل قرار داد.
همچنین ویلچر چینی مدل پله رو با نام ویلچر پله رو dta را می توان یک ویلچر خوب و مناسب دانست.

ویژگی های ویلچربرقی پله رو اتکا که یک مدل ویلچر ایرانی است: 

ویلچر برقی پله رو اتکا مدل STCL01 به 6 چرخ مجهز شده که این چرخ‌ها باعث شده تا حرکت و کنترل این وسیله آسان‌تر باشد. این مدل دو چرخ ترمز دارد که برای ایمنی بیشتر کاربر تهیه شده است. برای استفاده از این ویلچر هنگام رسیدن به پله یا ارتفاع کافیست فردی از پشت کمی به ویلچر زاویه بدهد تا وسیله روی نقطه ثقل قرار گیرد و با استفاده از دکمه این ویلچر به صورت خودکار تا ارتفاع 22 سانتی‌متر از سطح زمین بلند می‌شود. این میزان برای استفاده از پله‌های استاندارد مناسب است. توجه داشته باشید حرکت عادی این مدل به صورت برقی نیست و بلکه تنها حرکت پله‌روی آن با فشار دادن دکمه امکان‌پذیر است. یکی از مهمترین ویژگی‌های ویلچر برقی پله رو اتکا مدل STCL01 ایمنی آن است. برای ایمنی بیشتر، این محصول به کمربندی مجهز شده که می‌توانید از آن به صورت موازی و ضربدری استفاده کنید. هنگامی که با زاویه در لبه ارتفاع قرار بگیرید، چرخ ترمز این وسیله شروع به کار می‌کند و حتی با فشار زیاد هم این وسیله تکانی نمی‌خورد. این مدل قابلیت تحمل وزن 120 کیلوگرم را دارد و این میزان برای این وسیله استاندارد محسوب می‌شود. این مدل 5 LED برای نمایش وضعیت شارژ دستگاه دارد. از دیگر ویژگی‌های این مدل می‌توان به قابلیت جداسازی آن اشاره کرد. این ویژگی برای افرادی که قصد سفر دارند مناسب است. با جدا کردن قطعات این مدل می‌‎‌توانید آن را به آسانی در ماشین قرار دهید و همراه خودتان به سفر ببرید.

ویلچر برقی پله رو اتکاء از تولیدات داخلی ویلچر پله رو برقی است که کیفیت مطلوبی را ارائه داد است.
ویژگی های بسیار مثبت و قابل توجهی دارد که در جهت رضایت و راحتی بیمار و هم فرد هدایت کننده ویلچر تولید شده است.

نکات خرید ویلچربرقی پله

  • تحمل وزن حدود ۱۲۰ کیلو
  • عبور از پله های ۲۲ تا ۲۵ سانتی
  • پیمایش هر دقیقه ۱۵ پله در دقیقه
  • وزن ویلچر ۳۲ کیلوگرم
  • قابلیت بالا رفتن از ۷۲۰ پله با هر بار شارژ کامل
  • امکان دمونتاژ آسان و دارای قابلیت جابه جایی و حمل راحت با خودرو
  • دارای کمربند ایمنی
  • درای گیربکس

ویلچر برقی پله رو اتکاء طرفداران زیادی دارد اما بخاطر قیمت بالای آن، اغلب به سختی توانایی خرید آن را دارند.
اما با تولید ویلچر های برقی پله رو توسط ایران توانایی خرید را برای خیلی از بیماران به وجود آورد، مخصوصا برای مصرف کنندگان داخلی.

ویلچر های تولید ایران دونوع اتکا و پایار عرضه می شوند و حتی ویلچر های دستی هم امکان استفاده برای بالا رفتن از پله را فراهم می کرد.

برای اطلاع دقیق از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

همه چیز در مورد بالابرخانگی
تجهیزات توانبخشی

بالابرخانگی چیست؟

بالابرخانگی چیست و برای چه مکان هایی مناسب می باشد؟ در این مقاله همراه آویژه در باشید تا شما را با بالابرخانگی آشنا کنیم. بالابرخانگی چیست؟ بدون شک خیلی از شما تابه حال نام بالابر خانگی را شنیده اید. امروزه به دلیل این که زندگی آپارتمانی در حال رواج پیدا کردن است، آسانسور در اکثر

توضیحات بیشتر »
راه های پیشگیری از آرتروز گردن
مقالات آموزشی

پیشگیری از آرتروز گردن

پیشگیری از آرتروز گردن چگونه است؟ امروزه بیماری های مفصلی بسیار زیاد و رایج می باشد. اگر از آن پیشگیری نکنید قطعا منجر به بیماری های بدتری خواهد شد. در این مقاله می خواهیم روش های پیشگیری از آرتروز گردن را توضیح دهیم. با آویژه در همراه باشید. معرفی روش های پیشگیری از آرتروز گردن 

توضیحات بیشتر »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا