تعمیر پرده هوا مشهد

تعمیر پرده هوا

تعمیر پرده هوا در مشهد

در بسیاری موارد بعد از اینکه مدت زمانی از کارکرد دستگاه پرده هوا می گذرد نیاز به تعمیر در اثر استهلاک و کارکرد زیاد دستگاه پرده هوا ایجاد می شود و شما باید به یک سری اصول اولیه در تعمیر پرده هوا مسلط شوید . در این مقاله قصد داریم مهمترین اصول عیب یابی پرده هوا را بررسی کنیم.

عوامل خرابی و تعمیر پرده هوا 

تعمیر پرده هوا در بسیاری مواردی که مشتریان با ما تماس می‌گیرند خرابی ها و مشکلات متعددی را مطرح می کنند و اعلام نیاز در خصوص تعمیر دستگاه پرده هوا می کنند . ما تصمیم گرفتیم که برخی از مهمترین عوامل خرابی پرده هوا را برای شما عزیزان بررسی کنیم : 

 • چراغ روی دستگاه روشن است و هرچه ریموت را می زنیم موتور های دستگاه کار نمی‌کند  
 • هیچ چراغی روی دستگاه روشن نیست و کلا دستگاه نسبت به فشردن ریموت کنترل و کلید سلکتور روی دستگاه ، عکس العملی نشان نمی دهد 
 • دستگاه پرده هوا روشن می شود ولی در هنگام کار ، لرزش زیادی دارد و صدای نابهنجاری تولید می کند 
 • قبلا دستگاه پرده هوا با درب اتوماتیک کار می کرد و به محض بازشدن درب ، دستگاه روشن می شد ولی چند وقته که کار نمیکنه 

راهنمای تعمیر کرکره برقی

مراحل سرویس پرده هوا

در تصاویر زیر شما می توانید بخشی از فعالیت هایی که در کارگاه آویژه در جهت تعمیر ، سرویس و راه اندازی دستگاه پرده هوا را مشاهده بفرمایید

مراحل سرویس پرده هوا

سرویس و تعمیر پرده هوا باید طبق اصول و مراحلی انجام گیرد. با توجه به اینکه جهت بررسی قطعات داخلی پرده هوا باید در چند مرحله انجام گیرد. مراحل سرویس شامل باز کردن قاب دستگاه ، باز کردن موتور ها و پروانه فن ها ، جداکردن برد جهت اماده سازی دستگاه جهت شست و شو و گازوئیل شویی می باشد. در تصاویر زیر شما می توانید بخشی از فعالیت هایی که در کارگاه آویژه در جهت تعمیر ، سرویس و راه اندازی دستگاه پرده هوا را مشاهده بفرمایید

تعمیر پرده هوا در مشهد

انواع مدل های پرده های هوا  را می توان یکی از بهترین راهکارها در جهت افزایش استانداردهای پاکیزگی و کاهش الودگی های محیطی دانس  که با توجه به کاربری های مختلف می تواند از انواع مدل های آن استفاده کرد.

لازم است در جهت افزایش عمر مفید و کاهش استهلاک پرده هوا به برخی از مهمترین نکات در خصوص تعمیر پرده هوا مشهد توجه نمایید .

سرویس پرده هوا

در هنگام مواجه با خرابی پرده هوا چه کنیم ؟

۱- در ابتدا می توانید برق ورودی و فیوز برق و همینطور مسیر انتقال برق به سیستم مدارفرمان پرده هوا را بررسی کنید. 

۲- در مرحله بعدی ، ریموت کنترل های پرده هوا را بررسی کنید یکی از راهکار ها بررسی چراغ کوچک روی ریموت هست که در هنگام فشردن ریموت باید این چراغ روشن گردد در غیر اینصورت در مرحله اول باطری ریموت را تعویض کنید اگر مشکل حل نشد باید با کارشناس متخصص تماس بگیرید. البته در بسیاری موارد که ریموت در اثر خوردن ضربه و یا رسیدن رطوبت به آن دچار مشکل می شود باید ریموت تعویض گردد . 

۳- سنسور یا اهن ربای مغناطیسی را بررسی نمایید 

در برخی موارد که مشتری نیاز به هماهنگ کردن کارکرد پرده هوا با درب اتوماتیک یا درب ساده را دارد از سنسورهای مخصوص مکانیکی یا اهن ربای مغناطیسی استفاده می نماید و هنگامی که درب بسته می شود پرده هوا خاموش و به محض باز شدن پرده هوا شروع به فعالیت می نماید پس یکی از عوامل بروز خطا و خرابی در سیستم پرده هوا ، سنسورهای مگنتی یا مکانیکی می باشد که می تواند به سادگی چک گردد. 

چطور بهترین اکسس کنترل را بخریم ؟

۴- در برخی موارد در صورت رسیدن رطوبت به قسمت های داخلی دستگاه اعم از موتور و فن و قسمت مدارفرمان دستگاه باعث رسیدن اسیب های جدی به دستگاه می گردد لذا حتما باید پوشش مناسبی برای جلوگیری از رسیدن رطوبت به دستگاه در نظر گرفته شود.

تعمیر پرده هوا در مشهد

اگر نیاز به تعمیر قفل برقی دارید با ما تماس بگیرید. 

در صورتی که این اتفاق افتاد حتما دقت شود که باید دستگاه توسط کارشناس متخصص بررسی گردد. 

همچنین در برخی موارد دستگاه دچار لرزش های زیاد و صداهای نابهنجاری تولید می نماید که احتمالا مشکل از مکانیزم حرکتی شامل حرکت شفت و بلبرینگ و فن ها توسط موتور می باشد که احتمالا از حالت رگلاژ و تنظیم خارج شده و نیاز به بررسی دارند این عملیات باید توسط کارشناس انجام گیرد.


تماس فوری

تعمیر پرده هوا در مشهد

بررسی چند نکته که در جهت افزایش طول عمر و کاهش استهلاک دستگاه های پرده هوا باید رعایت کنیم : 

 • جلوگیری از نفوذ اب و هر گونه مایعات به درون دستگاه 
 • سرویس دوره ای و بازدید منظم و چک آپ دستگاه پرده هوا صنعتی که شامل چک آپ و تنظیم کامل موتور شفت و بلبرینگ های دستگاه می باشد. 
 • گردگیری و غبارگیری دوره ای دستگاه در جهت کاهش فشار به فن های پرده هوا 
 • شست و شو و تنظیف کامل فن ها بوسیله موادشوینده ( در بسیاری دستگاه های پرده هوا به علت قرار گرفتن دستگاه در محیط های مرطوب و امکانی مثل اشپزخانه ها که بخار روغن بسیاری در محیط وجود دارد مشکلاتی زیادی برای دستگاه بوجود می اید و نیاز به شست و شوی کامل دستگاه وجود دارد ) 
 • استفاده از مواد شوینده مورد تایید تولید کننده 
 • با توجه به مكاني كه دستگاه پرده هوا در آن نصب مي گردد در قسمت فن و پره هاي دستگاه گرد و خاك – حشرات و ذرات چربي تجمع كرده و مانع كاركرد پرده هوا مي گردد و نيازمند تنظيف و روان كاري مي باشد كه حتما بايد توسط سرويسكار مجاز عمليات مربوطه انجام گيرد.

چطور بهترین قفل برقی را انتخاب و بخریم ؟

 •   بعد از مدتي كاركرد ، چك كردن بلبرينگ هاي مربوط به فن ها از اوليت بالايي برخوردار است چون باعث كاهش عمر موتور و صداي زياد ناشي از عدم تعادل شفت هاي اتصالي به موتور خواهد شد. 

 • سيم كشي و برق انتقالي به دستگاه حتما بايد به صورت منظم چك گردد كه هر گونه اتصال باعث آسيب به مركز كنترل – برد پاور دستگاه پرده هوا خواهد شد . 

  يكي از مهمترين نكاتي كه بايد به آن توجه كرد اين است كه سرويس و باز كردن دستگاه بايد توسط سرويسكار مجاز انجام گيرد .

خدمات تعمیر پرده هوا در مشهد

لیست برخی از مهمترین خدمات قابل ارائه توسط گروه فنی مهندسی آویژه به عنوان نمایندگی تعمیر پرده هوا مشهد  در این زمینه به شرح ذیل می باشد :‌

 • سرویس و تنظیف فن و دمنده های دستگاه 
 • سرویس و تنظیم شفت و رگلاژ 
 • شست و شوی کامل دستگاه با موادشوینده مورد تایید شامل تنظیف کامل موتور فن ها در جهت از بین بردن چربی ها و الودگی هایی که بر روی دستگاه ثابت شده اند

راهنمای تعمیر درب شیشه برقی

 • سرویس – سیم پیچی – تنظیم موتور فن 
 • تعویض و تعمیر مگنت یا میکروسوئیچ 
 • تعمیر و تعویض مرکز کنترل یا مدارفرمان دستگاه – قسمت پاور و منبع تغذیه – قسمت گیرنده یا رسیور دستگاه 
 • سیم کشی و نصب و تنظیم میکروسوئیچ یا مگنت پرده هوا 
 • تعمیرات – خدمات – سرویس تخصصی انواع دستگاه های پرده هوا تجاری – اداری – کویل دار سرمایشی گرمایشی – خوشبوکننده هوا – تصفیه کننده هوا
 • ارائه و طراحی انواع صفحه مخصوص نصب دستگاه پرده هوا
 • تعمیر سلکتور روی دستگاه تعمیرات ریموت دستگاه پرده هوا 
 • تعمیر انواع مدل دستگاه پرده هوا در برندهای مختلف شامل ( تعمیر پرده هوا ونتو vento ، تعمیرپرده هوا میتسویی mitsuei مرکز خرید پرده هوای ایران ، تعمیر پرده هوا ایرجت airjet فراز کاویان ، تعمیر پرده هوا گشتاصنعت مشهد ، تعمیر پرده هوا کریت بستک bestec ، تعمیر پرده هوا اکسون acson )

آویژه با بهره گیری از کادر مجرب و متخصص امکان ارائه خدمات و تعمیر پرده هوا را در سراسر مشهد به صورت حضوری را داراست .

سوالات متداول در مورد تعمیر پرده هوا

 

 • تعمیر پرده هوا چگونه انجام می شود؟ 

تعمیر پرده هوا توسط افراد متخصص در این زمینه به همراه ابزارهای خاص انجام می شود

 • مراحل تعمیر پرده هوا چیست؟

مراحل تعمیر پرده هوا را به صورت گام به گام و آموزش تصویری در آویژه ببینید

 • هزینه تعمیر دستگاه پرده هوا چقدر است؟

جهت اطلاع از قیمت ها با شرکت آویژه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا