چگونه مشکل درب برقی کرکره ای را تشخیص و حل کنم ؟

در این مقاله قصد داریم یک راهنمای جامع در خصوص تشخیص عیب انواع درب اتوماتیک کرکره ای و راهکارهای ابتدایی و موقتی در جهت رفع مشکل در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همینطور به بررسی مهمترین عواملی که در خرابی درب اتوماتیک کرکره ای موثر می باشند می پردازیم.

بررسی درب اتوماتیک کرکره ای 

درب اتوماتیک کرکره ای یکی از انواع درب اتوماتیکی که با توجه به قیمت و امنیت مناسب مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است. با توجه به اینکه درب اولین محافظ در برابر ورود افراد می باشد دقت در انتخاب درب مناسب همیشه باید اولویت داشته باشد. 

بهتر است که در هنگام خرید و انتخاب درب اتوماتیک کرکره ای ، دقت بالایی در انتخاب قطعات و تجهیزات این مدل درب اتوماتیک داشته باشید تا حداکثر بازدهی و کارایی را از درب بدست اورید. برخی از مهمترین عوامل خرابی در درب های اتوماتیک کرکره ای را میتوان به دلیل استفاده نامناسب و برخوردهای احتمالی با این مدل درب اتوماتیک دانست . 

با توجه به اینکه در برخی اوقات دسترسی به تعمیرکار درب کرکره ای وجود ندارد می توان در بسیاری موارد با دانستن یک سری اطلاعات ، مشکل را به صورت موقتی یا دائمی حل کرد. 

در هنگام بروز خرابی در کرکره های اتوماتیک نیاز هست که یک سری عملیات انجام و بررسی گردد . 

برخی از مهمترین عملیات هایی که در هنگام بروز خرابی درب اتوماتیک کرکره ای باید انجام شود 

۱- در ابتدا می توان برق ورودی سیستم و موتور را چک نمایید ممکن است برق ساختمان قطع باشد و یا در مسیر انتقال برق به مدارفرمان یا موتور درب کرکره برقی ، مشکلی ایجاد شده باشد که با یک بررسی کوتاه می توان این مشکل را برطرف کرد. 

۲- در برخی موارد به دلیل استفاده بیش از حد از موتور ( بخصوص در موتورهای توبولار این مورد رایج می باشد ) ، موتور برای مدتی از کار بیفتد که می توانید بعد از گذشت مدت زمانی ، مجددا کارکرد درب را چک نمایید. 

۳- بررسی کارکرد ریموت کنترل ها – در بسیاری موارد کاربر به دلیل عدم اطلاع ، کارکرد ریموت خود را کنترل نمی کند در مرحله اول ، چراغ روی ریموت را چک نمایید و در مرحله بعد با ریموت سایر ساکنین ، کارکرد درب کرکره را کنترل نمایید . 

۴-  در مواردی که درب اتوماتیک هیچ عکس العملی نشان نمی دهد و حرکت نمی کند می توانید از اچار خلاص کن (‌در موتور های توبولار ) و از زنجیر خلاص کن ( در موتورهای ساید ) و از سیم بکسل خلاص کن ( در موتور های سانترال ) جهت آزاد شدن موتور و باز یا بسته کردن درب کرکره ای اتوماتیک استفاده نمایید. 

۵- در برخی موارد وجود مانع در مسیر حرکت درب ، از حرکت درب کرکره ای جلوگیری می نماید بهتر است مسیر ریل و حرکت پروفیل تیغه ها را کاملا بررسی نمایید و مجددا عملیات درب را کنترل نمایید.

۶- یکی از بیشترین علل خرابی در کرکره های اتوماتیک فروشگاهی ، فراموشی بازکردن قفل مکانیکی پایین درب هست که همین امر باعث پارگی و از بین رفتن تیغه ها و یا اسیب دیدن موتور کرکره برقی خواهد شد . البته اخیرا از جاقفلی برقی استفاده می شود که تازمانی که قفل مکانیکی کتابی درب باز نشود امکان استفاده از درب و کارکرد درب کرکره ای مهیا نمی شود. 

۷- عامل دیگری که بیشتر در کرکره های پارکینگی اتفاق می افتد ارسال خطا از سنسورها یا فتوسل های ضدبرخورد بین درب می باشد در برخی موارد با بررسی ظاهر سنسورها و تمیز کردن قاب چشم این خطا برطرف می گردد و امکان انجام عملیات درب مهیا می گردد. 

۸- ممکن است خرابی از قسمت لوله و شفت کرکره ، قسمت یاتاقان و بلبرینگ باشد که نیاز هست با کارشناسان آویژه تماس بگیرید.

۹- همچنین احتمال خرابی در قسمت گیرنده مدارفرمان وجود دارد در برخی موارد دیده شده که درب برقی کرکره ای به صورت مرتب ، فرمان می گیرد و باز و بسته می شود این علت از قسمت گیرنده مدارفرمان می باشد و برای متوقف کردن درب ، بهتر است برق تغذیه ورودی درب قطع گردد و با کارشناسان آویژه تماس بگیرید.

برخی از مهمترین خرابی های مرسوم در کرکره برقی

  • گیرکردن کرکره برقی در هنگام حرکت 
  • حرکت آهسته کرکره برقی 
  • باز ماندن درب کرکره ای 
  • با فشردن ریموت کنترل هیچ اتفاق عملیاتی برای درب اتوماتیک کرکره ای نمی افتد 
  • درب کرکره ای مدام در حال حرکت هست و مرتب باز و بسته می شود

جهت ثبت سفارش خرابی کلیک نمایید