شرکت آویژه در

تنظیم ریموت کرکره برقی

آموزش تنظیم ریموت کرکره برقی

ست کردن ریموت کرکره برقی

روش های مختلفی برای ست کردن ریموت کرکره برقی وجود دارد که متناسب با نوع مرکز کنترل و موتور کرکره برقی قابل اجرا می باشد. نیاز هست که در ابتدا از برند موتور و مرکز کنترل کرکره برقی مطلع شوید تا متناسب با آن از دفترچه راهنمای موتور یا مرکز کنترل بهره بگیرید و عملیات ست کردن ریموت کرکره برقی را انجام دهید.

مشتریان در موارد بسیاری نیاز به تنظیم ریموت کرکره برقی دارند . ممکن است به دلیل موارد امنیتی نیاز باشد تا حافظه مرکز کنترل کرکره برقی را ریست نمایید و مجددا ریموت کنترل های کرکره برقی مدنظر را در حافظه مرکز کنترل تنظیم نمایید.

البته به این نکته توجه نمایید که تنظیم ریموت کرکره برقی برای مدارفرمان یا مرکز کنترل های کرکره برقی متفاوت می باشد و باید شیوه تنظیم را بررسی و طبق ان عملیات تنظیم را انجام دهید.

تنظیم ریموت کرکره برقی به دو صورت امکان پذیر است :

1- کددهی کدلرنینگ

2- کددهی دیپ سوئیچ

البته روش دیگری نیز وجود دارد که آن استفاده از ریموت های بلوتوثی می باشد که البته به هیچ وجه این روش را پیشنهاد نمی کنیم زیرا از امنیت پایینی برخوردار می باشد.

راهنمای تعمیر کرکره برقی

مراحل کددهی ریموت کرکره برقی

در این بخش قصد داریم به بررسی مراحل کددهی ریموت کرکره برقی بپردازیم.

  • کددهی کدلرنینگ : جهت ست کردن ریموت های کدلرنینگ باید از کلید شناساندن ریموت لرن LRN استفاده کرده به این صورت که به مدت 2 ثانیه کلید را فشرده و سپس رها که با توجه به روشن شدن LED روی برد و چشمک زدن ، دکمه ریموت را فشرده و پس از تغییر چشمک به حالت سریع و پذیرش آن ، دکمه ریموت را رها و سپس امکان استفاده ریموت می باشد و عملیات فرماندهی انجام می گیرد.

همچنین نکته ای که در مورد آموزش تنظیم ریموت کرکره برقی –  کددهی باید بدان توجه نمایید این است که اگر دکمه لرنینگ مرکز کنترل بیش از ۲ ثانیه نگه داشته شود ، حافظه دستگاه به صورت کامل پاک می گردد و باید تمامی ریموت هایی که داخل حافظه دستگاه ثبت شده دوباره به دستگاه معرفی گردند. 

  • کددهی دیپ سوئیچ : در مورد ریموت های دیپ سوئچی که در موتور های ساید استفاده می گردد ، عملیات کددهی به این صورت انجام می گیرد که دیپ سوئیچ های داخل مرکز کنترل باید با دیپ سوئیچ های روی برد ریموت همسو باشند تا عملیات ارسال و دریافت سیگنال به صورت موفق انجام گیرد . همچنین در برخی موارد باید برند ریموت و مرکز کنترل یکی باشد چون در برخی موارد ، قابلیت ست کردن ریموت هایی که برند یکسان با مرکز کنترل نداشته باشند قابلیت ست و تنظیم شدن با مرکز کنترل را نخواهند داشت.  البته در موتورهای ساید کرکره برقی که اخیرا تولید می گردد مرکز کنترل ها به صورت لرنینگ می باشد و اکثرا با ریموت های بتا قابلیت همخوانی و کدینگ دارند. 

راهنمای خرید کرکره برقی

پیشنهاد میکنم از فیلم آموزش تنظیم و کددهی ریموت کرکره در حالت کدلرنینگ دیدن فرمایید.

از اینستاگرام آویژه دیدن فرمایید. پیشنهاد های خوبی برایتان داریم

ریست کرکره برقی

برای ریست کرکره برقی یا ریست کردن حافظه کرکره برقی در مرکز کنترل های مختلف این عملیات متفاوت می باشد. برای انجام عملیات ریست کردن متناسب با دستورالعمل مرکز کنترل باید انجام دهید . به عنوان مثال در مرکز کنترل کرکره بتا باید دکمه لرن یا LRN روی برد را به مدت 10 ثانیه یا تا زمانی که چراغ چشمک زن روی برد به حالت ثابت دربیاید نگه دارید  سپس رها کنید در این حالت ، حافظه کرکره برقی ریست شده و تمامی ریموت های روی حافظه پاک می گردد. 

روش حذف ریموت کرکره برقی

با توجه به اینکه برد یا مرکز کنترل های کرکره برقی از حالت ساده برنامه ریزی بهره می برند به همین دلیل امکان حذف یک ریموت خاص وجود ندارد و شما برای حذف یک ریموت باید حافظه مدارفرمان را به صورت کامل پاک نمایید تا تمامی ریموت ها پاک شده و سپس ریموت های مدنظر را به صورت یک به یک مجددا روی مرکز کنترل تنظیم نمایید.

کپی کردن ریموت کرکره برقی

عملیات کپی کردن ریموت کرکره برقی بهتر است توسط یک کارشناس متخصص انجام گیرد زیرا در هر برند مرکز کنترل یا موتور ممکن است این عملیات متفاوت باشد و در صورت ناآشنایی ممکن است اسیب هایی نظیر پاک کردن حافظه مرکز کنترل اتفاق بیفتد.

دکمه های ریموت کرکره برقی

دکمه های ریموت کرکره برقی در مدل های ریموت مختلف ، متفاوت می باشد به عنوان مثال در ریموت بتا دارای چهار دکمه A B C D می باشد و در ریموت سایلکس دارای سه دکمه به شکل درب باز و درب بسته و توقف می باشد.

فیلم نحوه تنظیم ریموت کرکره برقی

در فیلم زیر شما می توانید نحوه تنظیم ریموت کرکره برقی بتا را مشاهده کنید.

اسکرول به بالا