قبلی بعدی

راهنمای عیب یابی و تعمیر درب ریلی پارکینگ برقی

چطور درب ریلی برقی پارکینگ را تعمیر کنیم ؟

درب های اتوماتیک کشویی ریلی پارکینگی مناسب برای فضاهایی است که امکان بازشدن درب به صورت بازویی و لولایی نمی باشد و مکانیزم عملکردی این مدل درب به این صورت است که بعد از ارسال فرمان ریموت به مرکز کنترل ، فرمان حرکت به موتور ارسال شده و موتور از طریق ریل دندانه شانه ای نصب شده روی درب ، درب را به صورت کشویی در جهت افقی حرکت می دهد. مساله تعمیر درب ریلی برقی پارکینگ یکی از مهمترین مسایلی است که مشتریان با ان روبه رو هستند .

در ادامه قصد داریم یک آموزش کامل در جهت عیب یابی و تعمیر درب ریلی برقی پارکینگ در اختیار شما قرار دهیم.

همواره مشتریان در هنگام مواجهه با خرابی انواع مدل های درب اتوماتیک کشویی پارکینگی به دنبال راهکاری در جهت تعمیر درب ریلی برقی پارکینگ می باشند. جک برقی پارکینگی کشویی ریلی را می توان یکی از راهکارهای تامین امنیت ورودی درب های پارکینگی می باشد که کاربری های مختلف تجاری صنعتی داشته باشد. این مدل درب اتوماتیک نقش بسزایی در اتوماسیون های هوشمند پارکینگی دارد.

پکیج کامل موتور درب کشویی – ریلی اتومات شامل 4 متر ریل دندانه شانه ای – دو عدد ریموت کنترل – مرکز کنترل هوشمند – سنسور های هوشمند ضد برخورد موتور درب کشویی – ریلی اتومات در سه مدل با ولتاژ های مختلف 24 – 220 – 380 سه فاز قابل ارائه می باشند.

همه چیز راجب موتورکشویی ریلی پارکینگی 

قابلیت درب اتوماتیک کشویی پارکینگ

جک ریلی کشویی پارکینگی دارای قابلیت هایی می باشد برخی از این قابلیت ها شامل :

 • تنظیم زمان اتومات بسته شو با امکان فعال سازی و زمان متغیر بسته به نیاز مشتری
 • تنظیم میزان بازشو برای عبور افراد و پیاده رو
 • امکان تنظیم زمان آهسته شو برای کاهش میزان ضرب درب
 • امکان استفاده از تمامی دکمه های ریموت جهت کنترل کامل درب
 • امکان کد دهی تا 100 عددریموت
 • مجهز به کلید خلاص کن جهت استفاده در مواقع قطع برق
 • امکان اتصال باتری پشتیبان در مدل های 24 ولت

برخی از برندهای مطرح جک ریلی کشویی اتوماتیک شامل : لایف – نایس – پروتکو – بی اف تی – یال – سوزوکی – سیماران – کالیپسو – فک – جنیوس – بنینکا – فادینی

در هنگام مواجه با خرابی درب اتوماتیک کشویی ریلی چه کنیم ؟

۱- در ابتدا می توانید برق ورودی و فیوز برق و همینطور مسیر انتقال برق به سیستم مدارفرمان یا مرکز کنترل اصلی موتور کشویی ریلی پارکینگی را بررسی کنید.

۲- در مرحله بعدی ، ریموت کنترل های درب کشویی ریلی پارکینگی اتوماتیک را بررسی کنید یکی از راهکار ها بررسی چراغ کوچک روی ریموت هست که در هنگام فشردن ریموت باید این چراغ روشن گردد در غیر اینصورت در مرحله اول باطری ریموت را تعویض کنید اگر مشکل حل نشد باید با کارشناس متخصص تماس بگیرید. البته در بسیاری موارد که ریموت در اثر خوردن ضربه و یا رسیدن رطوبت به آن دچار مشکل می شود باید ریموت تعویض گردد .

۳- سنسور یا فتوسل یا چشم های ضدبرخورد درب کشویی پارکینگی را چک کنید

یکی از قسمت هایی که همواره درب اتوماتیک پارکینگی کشویی با آن دچار مشکل می شود سنسورهای درب اتوماتیک می باشد . در هنگام عدم کارکرد درب برقی پارکینگی کشویی بهتر است ابتدا چک شود که مانعی بین سنسورها قرار نگرفته باشد که همین عامل می تواند مانع از عملیات درب اتوماتیک گردد. بهتر است هر چند روز یکبار ، سنسورها را با یک دستمال مرطوب تمیز نمایید و براحتی تعمیر درب ریلی برقی پارکینگ را انجام دهید.

همه چیز راجب جک برقی پارکینگی 

۴- در برخی موارد در صورت برخورد وسیله نقلیه یا فشار بیش از حد به درب ، ممکن است سیستم الکتروموتور گیربکس درب کشویی پارکینگی برقی دچار مشکل گردد و یا سیستم درب برقی کشویی کلا حرکت نکند و یا در صورت کارکرد صدای نابهنجاری تولید نماید که پیشنهاد می گردد در صورت وجود این مدل مشکلات با کارشناس متخصص برای تعمیر درب ریلی برقی پارکینگ تماس بگیرید.

۵- درب برقی پارکینگی کشویی به صورت خود به خود باز یا بسته می شود

در برخی موارد که با مشکل باز یا بسته شدن خود به خودی سیستم مواجه می شوند عموما مشکل از مدار گیرنده درب اتوماتیک می باشد که در برخی موارد با پاک کردن حافظه یا ریست کردن آن ، مشکل برطرف می گردد البته این عملیات در سیستم های مختلف متفاوت می باشد و باید مطابق با دستورالعمل کاتالوگ دستگاه اقدام گردد.

۶- همواره فلاشر یا چراغ هشداردهنده بالای درب پارکینگی کشویی را در نظر بگیرید

یکی از پارامترهایی که همواره می توانید عملکرد درب کشویی را چک نمایید و یا عملیات درب را به عابرین بیرونی اطلاع دهید سیستم چراغ هشداردهنده یا فلاشر می باشد که همواره باید توسط کاربر چک گردد و لامپ داخلی آن در صورت نیاز تعویض گردد.

همه چیز راجب قفل برقی

۷- خلاص کن های موتور کشویی بررسی گردد که در دسترس ساکنین باشد در برخی از سیستم های پارکینگی خلاص کن به صورت اچار و در برخی دیگر به صورت کلیدی یا سوئیچی می باشد .

۸- هر چند روز یکبار ، سنسورهای ایمنی یا چشم ضدبرخورد درب اتوماتیک پارکینگ کشویی که در درب های به بیرون بازشو در قسمت داخل و در دربهای به داخل بازشو در قسمت بیرون درب کار شده چک گردد به این شکل که بعد از فشردن دکمه ریموت و ارسال فرمان عمل به مدار کنترل درب اتوماتیک پارکینگ ، با عبور از بین سنسورها ، می توان عملکرد سنسورهای درب اتوماتیک کشویی را بررسی کرد. در بسیاری موارد که درب اتوماتیک پارکینگی کشویی بازشده و بسته نمی شود احتمال مشکل در سنسورهای درب اتوماتیک کشویی بالا می باشد و در صورتی که با تمیز کردن سنسور و بررسی عدم وجود مانع بین سنسور ، حتما با کارشناس متخصص در جهت تعمیر درب ریلی برقی پارکینگ تماس بگیرید.

۹- در مواقعی که ریموت درب اتومات کشویی کار نمی کند ،‌ در ابتدا باطری ریموت را چک نمایید و در مرحله بعد باید با کارشناس مربوطه تماس بگیرید.

همه چیز راجب ارام بند

۱۰- در مواردی که صدای موتور جک ریلی کشویی  به گوش میرسد ولی جک حرکت نمی کند باید از لحاظ مکانیکی جک مورد بررسی قرار گیرد که باید توسط کارشناس عملیات تعمیر درب ریلی برقی پارکینگ انجام گیرد.

۱۱- در برخی موارد که درب ریلی کشویی در ریل خود گیر می کند و یا به صورت تکه تکه حرکت می کند نیاز به رگلاژ و بررسی مکانیزم حرکتی درب ریلی و همچنین احتمال وجود مشکل در قسمت گیربکس مکانیکی موتور ریلی باشد که باعث به تاخیر افتادن و یا عقب ماندن موتور ریلی گردد و در مواردی نیز ، نیاز به تنظیمات و افزایش تاخیر زمانی حرکتی موتور می باشد.

۱۲- در فواصل زمانی 3 ماهه به صورت مرتب در جهت سرویس عملکرد مکانیکی درب و موتور کشویی اقدام نمایید . بخصوص در مجتمع هایی که تردد بالایی دارند عملیات سرویس و تعمیر درب ریلی برقی پارکینگ این عمل باید توسط کارشناسان مجموعه انجام گیرد .

۱۳- لطفا از روغن کاری بی مورد موتور درب اتوماتیک پارکینگ کشویی ریلی جدا خودداری نمایید. فقط روغن کاری ریل حرکتی درب می توانید موثر واقع شود.

۱۴- سیم کشی مربوط به بازوهای سیستم ، تنها قسمتی که از داخل چارچوب درب بیرون است چک شود که قطعی و پوسیدگی نداشته باشد .

نمایندگی تعمیر درب اتوماتیک کشویی پارکینگ ، خدمات و سرویس جک برقی ریلی پارکینگ در مشهد

درب اتوماتیک آویژه خدمات بسیاری را در زمینه تعمیر درب ریلی برقی پارکینگ – موتور کشویی ریلی پارکینگی ارائه می دهد برخی از مهمترین این خدمات شامل :

 • تعمیرات تخصصی و تعویض مدارفرمان سیستم های ریلی کشویی اتوماتیک با گارانتی و خدمات طلایی
 • تعمیرات تخصصی موتور گیربکس و چرخ دنده سرموتور سیستم ریلی اتومات
 • رگلاژ ریل مخصوص دندانه شانه ای نصب شده روی درب
 • رگلاژ و اصلاح انواع درب های ریلی کشویی
 • ارائه انواع ریموت کنترل درب اتوماتیک کشویی پارکینگی
 • تعمیرات تخصصی سنسورهای درب اتوماتیک کشویی ریلی

معرفی پروژه اجرا شده جک ریلی کشویی اتوماتیک – آپارات

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه محصول می توانید با شماره های 0513607930709352256530 تماس حاصل نمایید . 

معرفی پروژه اجرا شده جک ریلی کشویی اتوماتیک – یوتیوب

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه محصول می توانید با شماره های 0513607930709352256530 تماس حاصل نمایید . 

از سایر فیلم و مطالب آموزشی ما دیدن فرمایید 

از اینستاگرام آویژه دیدن فرمایید. کلیپ های جذاب مرتبط

خرید درب برقی پارکینگ مناسب

By ياسرعطارباشي|28th می, 2021|Categories: جک اتوماتیک پارکینگی, مقالات آموزشی|Tags: خرید جک برقی کشویی, خرید درب برقی بازویی|

در این مقاله قصد داریم یک راهنمای مناسب جهت خرید درب اتوماتیک پارکینگی مناسب در اختیار شما بگذاریم.

مهمترین راهکارهای طلایی رفع خرابی جک بازویی برقی در فصل سرد

By ياسرعطارباشي|28th می, 2021|Categories: جک اتوماتیک پارکینگی|Tags: خرابی جک برقی, درب اتوماتیک لولایی پارکینگی در دمای سرد کار نمیکنه, مشکل جک بازویی پارکینگی در فصل سرد|

در این مقاله قصد داریم به بررسی مهمترین علل خرابی جک بازویی برقی در فصول سرد زمستان می پردازیم.

اموزش نصب جک برقی
By ياسرعطارباشي|2021-08-26T16:33:48+00:0022nd مارس, 2018|Categories: جک اتوماتیک پارکینگی|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

پنج × 1 =

عضویت در خبرنامه

اطلاع از جدیدترین محصولات و تخفیفات!