شرکت آویژه در

آموزش تعمیر و نگهداری جک پارکینگ

آموزش نگهداری و تعمیر جک پارکینگ

آموزش تعمیر و نگهداری جک پارکینگ به صورت گام به گام و راهنمای کامل مراقبت از جک پارکینگ در این مقاله از آویژه در آمده است پس تا انتها با ما همراه باشید.

تعمیر و نگهداری جک پارکینگ یکی از مهمترین اقداماتی است که در جهت کاهش خرابی جک پارکینگ و نیاز به تعمیر جک پارکینگ در این مقاله قصد داریم به بررسی و آموزش یک سری اصول در تعمیر و نگهداری جک پارکینگ بپردازیم. در واقع شما با رعایت و بکارگیری این اصول باعث کاهش استهلاک جک پارکینگ و مراقبت بیشتر از آن خواهید شد.

برخی از مدل های جک پارکینگ وجود دارند که بهتر است در هنگام خرید جک پارکینگ به اصول تعمیر و نگهداری توجه کنیم تا بعدا دچار مشکل نشویم.

در بسیاری موارد در فصول سرد و یا گرم به دلایل اختلاف دمایی یا استهلاک بالای سیستم شما می توانید با رعایت اصول اولیه و حداقلی در جهت کاهش استهلاک سیستم اقدام نمایید. بسیاری از اقدامات تعمیر و نگهداری جک پارکینگ در مدل های هیدرولیک و مکانیک مشابه می باشد و البته تفاوت هایی هم وجود دارد.

مراحل آموزش تعمیر و نگهداری جک پارکینگ

روغن کاری جک پارکینگ

در برخی مدل های جک پارکینگ که حرکتی به شکل ماردونی دارند و ریل حرکتی سیستم قابل مشاهده هست شما می توانید به وسیله اسپری های روغنی یا گازوئیلی WD40 در جهت شست و شوی ریل حرکتی اقدام کنید و باعث حرکت نرم تر و روان تر کالسکه ای جک پارکینگ گردید.

روغن کاری جک پارکینگ

بهتر است از روان کننده های سفت مثل گریس استفاده نکنید زیرا به مرور زمان با جمع شدن گرد و غبار و جذب آلودگی باعث عملکرد کندتر موتور و فشار بیش از حد به آن و در نتیجه استهلاک بیشتر قطعات حرکتی جک پارکینگ خواهد شد.

آموزش و نگهداری جک پارکینگ گام به گام

تمیز کردن لوله جک پارکینگ

شما با تمیز کردن لوله استیل جک پارکینگ می توانید مانع از ورود آلودگی و گرد و غبار به داخل موتور و گیربکس شوید. سعی کنید به صورت ماهیانه این کار را تکرار کنید.

روغن کاری پین های متصل به جک پارکینگ

با روغن کاری و تمیز کاری پین های نگهدارنده جک می توانید مانع از استهلاک پین ها در هنگام باز و بسته شدن جک پارکینگی گردید.

چک کردن جوش های پایه جک پارکینگ

بهتر است هر چند ماه یکبار وضعیت جوش های اتصال پایه جک به درب را چک کنید و در صورت ایجاد ترک یا شکستگی در جهت ترمیم و جوشکاری مجدد اقدام کنید.

بهتر است به صورت دوره ای در جهت انجام سرویس های دوره ای منظم از یک شرکت متخصص و مجرب بهره بگیرید. شرکت آویژه در توانمندی تعمیرات تخصصی و سرویس دوره ای انواع مدل های جک پارکینگ را داراست.

مشاهده آثار شکستگی در بازو جک

اگر بازو جک درب پارکینگ شکسته باشد و یا شفت آن خم شده باشد.در این صورت کار زیادی از دست شما بر نمی آید و می بایست به خدمات یا تعمیر کار جک  خود تماس گرفته تا بازوها جهت تعمیر باز شود.

تعمیر و نگهداری جک پارکینگ هیدرولیک

با توجه به قیمت بالای جک پارکینگ هیدرولیک بهتر است در صورت مشاهده هر گونه نشت یا نم زدگی روغن ، با کارشناس متخصص تماس بگیرید. عموما انجام عملیات تعمیر برای جک پارکینگ هیدرولیک کار دشواری است و آب بندی سیستم بسیار دشوار است و باید توسط کارشناس متخصص انجام گیرد.

آموزش و نگهداری از جک پارکینگ ریلی

آموزش تعمیر و نگهداری جک ریلی پارکینگ

در مورد تعمیر و نگهداری جک ریلی پارکینگ نیز باید به نکاتی توجه کنید تا میزان استهلاک سیستم را کاهش دهید :

  • سعی کنید به صورت دوره ای پیچ های اتصال موتور ریلی به صفحه اصلی به زمین را چک و سفت نمایید.
  • عملکرد میکروسوئیچ ها در ابتدا و انتهای مسیر را چک کنید.
  • فاصله موتور با دندانه شانه ای را بررسی کنید.
  • حتما غلطک های درب ریلی را به صورت دوره ای روغن کاری کنید و مسیر حرکتی را کاملا تمیز نمایید.
  • چرخ دنده اصلی موتور و ریل دندانه شانه ای را بوسیله اسپری تمیز کننده مناسب روغن کاری نمایید.
  • سعی کنید جک ریلی را خلاص کنید و حرکت درب را در حالت خلاصی بررسی کنید که مشکل حرکتی نداشته باشد و فشاری روی موتور ایجاد نگردد.

جک ریلی پارکینگ، دستگاهی مکانیکی است که روی درب های لولایی نصب می ‌شود و امکان باز و بسته شدن درب با استفاده از ریموت کنترل را فراهم می کند. ویژگی های منحصر به فرد این نوع جک آن را به یکی از محبوب ترین جک های بازار تبدیل کرده است.

1) جک ریلی پارکینگ به دلیل اینکه در محیط های روباز استفاده می شود، به همین دلیل باید در برابر نم و رطوبت و گرد و غبار و افزایش بیش از اندازه دما مقاومت مطلوبی داشته باشد. مقاومت درب نه تنها در بدنه باید تامین شود، بلکه سایر قطعات آن نیز باید در این زمینه شرایط مطلوبی داشته باشند.

2) علاوه بر بدنه فلزی بر روی این درب ها موتور یا جک برقی نیز نصب می شود تا انرژی مورد نیاز برای باز و بسته شدن درب را تامین نماید.

3) جک ریلی پارکینگ در دو نوع دو لنگه و تک لنگه قابل اجرا می باشد. در شرایطی که عرض ورودی زیاد باشد، اجرای درب به صورت تک لنگه باعث افزایش وزن آن می گردد. به همین دلیل فشار زیادی به موتور وارد خواهد شد، لذا بهتر است به صورت دو لنگه نصب شوند.

4) درب های معمولی کشویی با نصب موتور و متعلقات قابل تبدیل به در برقی می باشند.

5) با توجه به تفاوت هایی که در موتور و جک ریلی پارکینگ وجود دارد، محدودیتی در وزن این درب ها وجود ندارد. به عبارت دیگر، متناسب با وزن درب می توان موتور و جک های مختلفی را انتخاب و نصب نمود.

ضربه خوردن درب و آثار فرو رفتگی در آن

اگر بر روی درب جای تو رفتگی یا ضربه دیده اید و جک باز و بسته نمی شود و یا با صدا زیاد کار می کند باز هم به موتور و گیربکس جک آسیب رسیده و می بایست تعمیر کار بازو را باز کرده و مشکل آن را بر طرف کند.

اگر نیاز به تعمیر جک پارکینگ دارید همین حالا با ما تماس بگیرید. 

 

 یکی از پر رفت و آمدترین و پر ترددترین فضا‌هایی که می‌توانیم از آن نام ببریم، پارکینگ‌ها هستند. با توجه به اینکه پارکینگ در چه مجتمعی و با چه عظمتی ساخته شده است، میزان باز و بسته شدن درب پارکینگ نیز متفاوت می‌باشد. به هر صورت، موضوعی که در رابطه با درب پارکینگ مطرح می‌باشد، کیفیت تمامی قطعاتی است که در آن به کار برده شده است. حال اگر با وجود با کیفیت بودن تمامی اجزاء درب، مشکلی برای درب پارکینگ به وجود آید، راه چاره چیست؟ اولین کاری که برای رفع عیب از درب پارکینگ باید انجام شود تشخیص علت بسته نشدن درب پارکینگ است. پیدا کردن علت نیز کار هر کسی نبوده و تنها کسانی می‌توانند در مورد عیب‌یابی خرابی درب پارکینگ کمک کنند که در این حوزه تخصص و مهارت کافی را داشته باشند.

مشکلات درب پارکینگ به دو صورت بروز پیدا می‌کند؛ یکی از مشکلات این است که درب باز نمی‌شود و مشکل دیگر نیز باز شدن خود به خودی آن است. در هر صورت، این حوادث نشان می‌دهند که در درب مشکلی ایجاد شده است و باید برای حل آن اقدام مؤثری انجام داد.

خراب شدن درب پارکینگ و علت یابی خرابی درب پارکینگ از جمله مسائل مهمی است که باید به هنگام باز نشدن و یا بسته نشدن درب مورد توجه قرار داده شود. شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که بخواهید در ابتدای صبح با ماشین شخصی‌تان از ساختمان خارج شوید، اما به یک باره با درب‌هایی که باز نمی‌شوند مواجه گردید. در این شرایط چندین کار می‌توانید انجام دهید؛ قبل از آنکه برای تعمیر خرابی درب، با یک تعمیرکار صحبت کنید اطمینان حاصل کنید که در مجتمع، قطعی برق اتفاق نیفتاده است. در صورتی که مطمئن شدید، جریان برق وصل است درب را وارسی کرده و چک کنید که آیا، مانعی وجود دارد که اجازه نمی‌دهد درب باز و بسته شود و یا خیر. در صورتی که این موارد نیز مشاهده نشود در مرحله بعد باید به یکی از بهترین متخصصان این حوزه مراجعه کرد.

مقالات مرتبط

علت بسته نشدن درب اتوماتیک
درب اتوماتیک پارکینگی

علت بسته نشدن درب اتوماتیک

علت بسته نشدن درب اتوماتیک چه چیزهایی می تواند باشد؟ آیا تاکنون برای شما هم پیش آمده است که درب اتوماتیک پارکینگ شما بسته نشود؟ اگر بتوانید علت بسته نشدن درب اتوماتیک را بفهمید قطعا راه حل رفع آن مشکل برایتان راحت تر خواهد بود. در این مقاله به انواع دلایل علت بسته نشدن درب

توضیحات بیشتر »
بهترین برند درب پارکینگ ایتالیایی
درب اتوماتیک پارکینگی

بهترین برند جک درب پارکینگ ایتالیایی

بهترین برند درب پارکینگ ایتالیایی کدام است؟ تفاوت درب پارکینگ ایتالیایی و درب های ایرانی در چیست؟ یکی از سوال هایی که در هنگام خرید جک درب پارکینگ برای مشتریان پیش می آید این است که کدام برند یا مارک ، بهترین است ؟ البته این سوال کمی اشتباه است چون ممکن است با توجه

توضیحات بیشتر »
انواع جک بازویی کدام است؟
درب اتوماتیک پارکینگی

معرفی انواع جک بازویی

انواع جک بازویی کدام است؟ معرفی بهترین مدل های انواع جک بازویی را در آویژه در ببینید. انواع جک بازویی کجا استفاده می شود؟ به طور معمول انواع جک بازویی بر روی دربهای لولایی نصب می گردد. و نوع کارکرد به این صورت است که وقتی بازوها باز است درب بسته می ماند و با

توضیحات بیشتر »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا