شرکت آویژه در

خرید درب برقی پارکینگ مشهد

موتور کشویی ریلی برقی

عوامل موثر در خرید درب برقی پارکینگی

مشتریان در هنگام خرید درب برقی پارکینگی باید به عوامل بسیاری توجه نمایند تا خرید درب برقی پارکینگی مناسب و مطمئن و از همه مهمتر ، کاراتری داشته باشند.

گروه فنی مهندسی آویژه به عنوان یکی از بزرگترین و جامع ترین مراکز فروش و خرید درب برقی پارکینگی سعی می کند که با ارائه مشاوره مناسب در جهت خرید درب برقی پارکینگی مناسب به شما عزیزان کمک نماید.

۶ عامل مهم در هنگام خرید درب برقی پارکینگی

۱- درب برقی پارکینگی چطور کار می کند ؟

در واقع با فشردن دکمه ریموت کنترل ، سیگنالی به مرکز کنترل ارسال و مرکز کنترل در جهت حرکت موتور ، فرمان می دهد همچنین سیگنال های ارسال از سمت سنسورهای سیستم توسط مرکز کنترل مدیریت می گردد.

۲- فرایند تعمیر و نگهداری درب برقی پارکینگی چگونه است ؟

یکی از مهمترین نکاتی که باید در هنگام خرید درب برقی پارکینگی بدان توجه نمایید شیوه تعمیر و نگهداری درب برقی می باشد که این مورد شامل فرایندهای مربوط به تمیز نگه داشتن و روغن کاری های مورد نیاز سیستم می باشد.

سرویس های دوره ای درب برقی پارکینگی می تواند باعث چند فایده گردد :

 • از استهلاک قطعات بکاهد .
 • در صورت وجود خرابی در سیستم ، سریعات تشخیص و از خرابی های احتمالی اینده جلوگیری نماید.
 • موارد ایمنی و امنیتی سیستم درب برقی پارکینگی را افزایش دهد.

راهنمای تعمیر جک برقی پارکینگ

۳- اطلاع از انواع درب برقی پارکینگی

انواع درب پارکینگ

به صورت کلی ما دو نوع درب برقی پارکینگی داریم :

 • درب پارکینگی لولایی که به صورت دو لت یا فریم هستند که بر پایه یک لولا به صورت لولایی حرکت می کنند .
 • درب پارکینگی کشویی ریلی که به صورت افقی بر روی یک ریل حرکت می کنند.

جک برقی پارکینگی با دو مکانیزم الکتروهیدرولیک و الکترومکانیک برای ترددهای محدود مسکونی و نامحدود مجتمع و صنعتی و موتور های ریلی کشویی اتوماتیک با دو مکانیزم الکتروهیدرولیک و الکترومکانیک می باشد.

سیستم های پارکینگی  بازویی مناسب برای درب های لولایی و موتور های کشویی ریلی مناسب برای درب های ریلی می باشد و با توجه به میزان تردد – وزن درب و طول یا عرض درب سیستم مدنظر پیشنهاد می گردد.

با توجه به کاربری های مختلفی که در مورد درب های پارکینگی وجود دارد بسته به چند عامل تاثیرگذار باید نوع سیستم را انتخاب کرد تا بتوان به صورت حداکثری از توان سیستم بهره برد . برخی از این عوامل شامل :

 • نوع درب پارکینگی که درب ها عموما به دو صورت لولایی و کشویی ریلی عمل می کنند  و باید با توجه به نوع درب ، از جک های برقی برای درب های لولایی و از موتورهای کشویی ریلی برای درب های ریلی استفاده کرد.
 • میزان تردد . به صورت کلی سیستم های بازویی اتوماتیک و سیستم های ریلی کشویی اتوماتیک به دو صورت مکانیزم حرکتی الکترومکانیک و الکتروهیدرولیک عمل می نمایند. که عموما برای تردد های بالا و درب های سبک از سیستم های الکتروهیدرولیک و برای تردد های کمتر و درب های سنگین تر از سیستم های الکترومکانیک استفاده می گردد.

همه چیز راجب درب برقی پارکینگی

۴- بررسی مکانیزم های حرکتی موتورهای درب برقی پارکینگی

انواع مکانیزم حرکتی درب برقی پارکینگ

به صورت کلی برای خرید درب برقی پارکینگی ۴ نوع موتور اصلی وجود دارد :

 • موتور های خطی گیربکسی که بیشترین کاربرد را در مورد درب های برقی پارکینگی دارندن.
 • موتور های مفصلی که برای نوع خاصی از درب های برقی پارکینگی مورد استفاده قرار می گیرند.
 • موتورهای هیدرولیکی که از قیمت بالاتر و هزینه های تعمیراتی گرانی برخوردار هستند و برای شرایط خاص و تردد های بالا مورد استفاده قرار می گیرند.
 • موتور های زیرزمینی که کاملا زیر زمین قرار می گیرند و دیده نمی شوند و برای تردد های خیلی بالا می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

۵- نحوه استفاده از درب برقی پارکینگی در هنگام قطع برق به چه صورت هست ؟

اکثر سیستم های درب برقی پارکینگی از مکانیزم خلاص کن مختص به خود استفاده می نمایند که در هنگام قطع برق حتما باید مطابق با  اموزش های لازم در جهت خلاص کردن و ازاد کردن گیربکس موتور اقدام شود.

۶- از گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت فروشنده مطمئن شوید

بهتر است قبل از خرید درب برقی پارکینگی از سابقه و رزومه شرکت فروشنده مطمئن شوید زیرا که یکی از مهمترین پارامترها که باید در هنگام خرید درب برقی پارکینگی بدان توجه کرد همین است . شما درب برقی پارکینگی را در جهت تامین اسایش و رفاه خود می خرید پس باید بتوانید در هنگام نیاز از گارانتی و خدمات پس ازفروش مناسب درب برقی پارکینگی استفاده نمایید.

گروه فنی مهندسی آویژه با بهره گیری از متخصصین و مشاورین مجرب و کارازموده به عنوان یکی از قوی ترین فعالان درب اتوماتیک در شرق کشور و به عنوان نمایندگی درب اتومات پارکینگ مشهد ، اماده پاسخگویی به شما مشتریان می باشد . برای تماس کلیک نمایید.


تماس فوری

اسکرول به بالا