شرکت آویژه در

روش های افزایش امنیت کرکره برقی

روش های افزایش امنیت کرکره برقی

افزایش امنیت کرکره برقی یکی از مهم ترین کارهایی است که شما باید برای مکانی که کرکره برقی را نصب کرده اید در نظر گرفته و انجام دهید.

در این مقاله می خواهیم روش های افزایش افزایش امنیت کرکره برقی را توضیح دهیم پس تا انتها همراه آویژه در باشید.

با توجه به گسترش استفاده از کرکره برقی در بین درب های اتوماتیک ، راه های سرقت از این مدل درب اتوماتیک در حال گسترش هست و نیاز هست که موارد امنیتی را جهت کاهش احتمال سرقت رعایت کنیم. در این مقاله قصد داریم به بررسی راهکارهای افزایش امنیت کرکره برقی بپردازیم.

 افزایش امنیت کرکره برقی چگونه است؟

گاهی اوقات ممکن است که برخی موارد ساده امنیتی را در نظر نگیریم که همین موضوع می تواند باعث سرقت و نفوذ به کرکره برقی گردد. یکی از راه های استفاده از تیغه ها یا پروفیل کرکره برقی با کیفیت ، مقاوم و سنگین می باشد تا در برابر فشار و ضربه ، مقاومت بالاتری داشته باشد.

افزایش امنیت کرکره برقی ضد سرقت چیست؟

کرکره برقی ضد سرقت ، نوعی از مدل های کرکره برقی محسوب می شود که به نسبت سایر مدل ها ، از مقاومت بالاتری در برابر فشار و ضربه برخوردار است. استفاده از مواد اولیه با کیفیت و پروفیل های مقاوم و سنگین می تواند باعث افزایش امنیت کرکره برقی گردد.

درب کرکره برقی ضد سرقت چه تفاوتی با کرکره برقی معمولی دارد؟

عموما افراد اعتقاد دارند که تفاوتی بین درب کرکره برقی ضد سرقت با کرکره برقی ساده وجود ندارد و هر دو مدل با هم مشابه هستند و فقط حرف فروشندگان هست و قصد بالا بردن قیمت را دارند. اگر شما هم این اعتقاد را دارید در اشتباه هستید.

در کرکره برقی ضد سرقت با افزودن یک سری تجهیزات جانبی و استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالاتر می توان امنیت کرکره برقی را افزایش داد و همان کرکره برقی ساده را به کرکره برقی ضد سرقت تبدیل نمود.

راهکارهای افزایش امنیت کرکره برقی

در این بخش قصد داریم به بررسی مهمترین راهکارهای افزایش امنیت کرکره برقی بپردازیم.

بکارگیری جاقفلی کرکره برقی

در بسیاری موارد که سارقان با اعمال فشار به تیغه ها و بلندکردن آن ها در جهت ورود به فروشگاه یا پارکینگ اقدام می کنند راهکار استفاده از جاقفلی کرکره برقی می باشد.

با استفاده از جاقفلی کرکره برقی که در دو سمت کرکره برقی روی تیغه انتهایی نصب می گردد شما می توانید امنیت کرکره برقی را افزایش دهید. همچنین استفاده از محافظ جاقفلی جهت کاهش احتمال خرابی ( برای مواقعی که هنوز قفل را باز نکردید اجازه کار کردن کرکره برقی داده نشود. ) بسیار موثر می باشد.

اتصال دزدگیر به کرکره برقی

همچنین شما می توانید یک رله از دزدگیر منزل یا فروشگاه خود را به کرکره برقی اختصاص دهید. با قراردادن یک میکروسوئیچ برای کرکره برقی ، در لحظاتی که درب بسته هست می توانید باز یا بسته بودن درب کرکره برقی را کنترل کنید و به محض بازشدن ، رله دزدگیر فعال و در نتیجه شما از باز شدن کرکره برقی مطلع خواهید شد.

استفاده از پروفیل تیغه فولادی

تیغه فولادی یا تیغه های گالوانیزه با توجه به ضخامت بالای ورق و وزن سنگین تر ، مقاومت بالاتری در برابر فشار و ضربه از خود نشان می دهند و می توان در هنگام خرید کرکره برقی با استفاده از تیغه فولادی ، امنیت بالاتری بدست بیاورید.

بریدن کرکره برقی

با توجه به کاهش ضخامت و وزن ورق تیغه کرکره برقی ، بریدن کرکره برقی به سادگی امکان پذیر شده که همین موضوع باعث افزایش سرقت از کرکره برقی گردیده است. جهت کاهش و سخت تر کردن عملیات بریدن کرکره برقی ، می توانید از تیغه فولادی استفاده کنید که زمان بیشتری در جهت بریدن نیاز دارد و باعث بی خیال شدن سارقین از سرقت می گردد.

نصب صحیح کرکره برقی

دقت شود که در هنگام نصب تیغه ابتدایی و تیغه سوم از بالا حتما به شفت متصل گردند که همین امر باعث جلوگیری از بلندشدن تیغه ها می گردد. قدرت موتور کرکره برقی در حدی است که اگر به درستی تنظیم و نصب گردد در صورت ایجاد هر گونه فشار جهت بلندکردن تیغه ها ، به هیچ وجه این اجازه را نخواهد داد.

حفاظت از ریموت کرکره برقی

دقت کنید که جهت تکثیر ریموت کرکره برقی ، از ریموت های فابریک استفاده کنید و از ریموت های بلوتوثی بهره نگیرید. در صورت گم شدن ریموت کرکره برقی ، حتما حافظه مرکز کنترل را ریست نمایید و مجددا ریموت ها را تنظیم نمایید.

استفاده از کاور موتور کرکره برقی

سعی کنید حتما از یک کاور مقاوم جهت پوشاندن کامل موتور کرکره برقی بهره بگیرید. با این کار شما عملیات خلاص کردن و یا هر گونه دسترسی به موتور خود را محدود کرده اید.

راهکارهای افزایش امنیت کرکره برقی

  • قطع برق کرکره

اگر روی کرکره برقی، قفل نصب کنید سبب افزایش امنیت آن خواهید شد به این صورت که در زمان باز شدن کرکره با ریموت، قفل بسته می‌شود و جریان برقی در مدار درب وجود ندارد و ریموت کار نمی‌کند. اگر بخواهید مجدد کرکره را بالا یا پایین ببرید باید اول قفل نصب شده را باز کنید و پس از برگشتن جریان برق، برای باز و بسته کردن درب از ریموت استفاده کنید.

  • نصب قرقره

با نصب قرقره در هر دو سمت ریل از خارج شدن درب از روی ریل به سبب وارد کردن ضربه و فشار جلوگیری می‌شود، و هیچ‌گاه درب با ضربه باز نخواهد شد.

  • جنس تیغه کرکره برقی

کرکره برقی با تیغه آلومینیومی تهیه کنید، که در برابر ضربه و فشار مقاومت بالایی دارد. کرکره برقی آلومینیومی هم نباید از ورق نازک ساخته شود زیرا در صورت نازک بودن با فشار وارد کردن به تیغه وسط درب آن را از ریل خارج می‌کنند و درب قابل نفوذ می‌شود. از فروشگاه‌هایی که نمایندگی برند معتبر هستند و برای تولید و خرید کرکره برقی از آلومینیومی بازیافتی استفاده نمی‌کنند، خرید کنید.

اخیرا قفل برقی کرکره برقی معرفی شده که به صورت اتوماتیک پس از بسته شدن قفل میگردد و پس از فشردن ریموت و قبل از باز شدن کرکره قفل آزاد شده و اجازه باز شدن دهانه را میدهد. این قطعه به شدت کاربردی و مستحکم است و به اندازه قفل های کله گاوی که در درب های نفررو کاربردی هستند این مورد نیز در کرکره اتوماتیک کاربردی است. این قفل ها از داخل نصب میشود و خطر آسیب رساندن به خود قفل وجود ندارد. حسن این قفل ها به نسبت جا قفلی این است که دیگر نیاز به باز نمودن دستی قفل کتابی نیست و همه چیز با ریموت انجام میشود.

راهنمای تعمیر کرکره برقی در مشهد

اگر کرکره برقی شما نیاز به تعمیر دارد می توانید با ما تماس بگیرید. 

 

مقالات مرتبط

درب کرکره ای صنعتی
کرکره اتوماتیک

خرید درب کرکره ای صنعتی

درب کرکره ای صنعتی چه ویژگی هایی دارد؟ اکثر مغازه ها و اماکن صنعتی درب های اتوماتیک کشویی یا چرخشی را انتخاب می کنند، در حالی که شرکت های تجاری و هتل ها درب های گردان اتوماتیک را ترجیح می دهند. درب های اتوماتیک صنعتی با عایق حرارتی و صوتی دو ناحیه را از هم

توضیحات بیشتر »
نصب مدار کنترل کرکره برقی
کرکره اتوماتیک

روش نصب مدار کنترل کرکره برقی

نصب مدار کنترل کرکره برقی با چه روش هایی انجام می شود؟ آیا شما هم می خواهید خودتان به نصب مدار کنترل کرکره برقی بپردازید؟ باید ابتدا ببینید می توانید این کار را بدون نیاز به تکنسین انجام دهید یا نه! در این مقاله شما را در نصب مدار کنترل کرکره برقی راهنمایی کرده ایم.

توضیحات بیشتر »
تعمیر موتور کرکره برقی
کرکره اتوماتیک

تعمیر موتور کرکره برقی

تعمیر موتور کرکره برقی به چه صورتی انجام می شود؟ آیا می توانیم موتور کرکره برقی را خودمان به تنهایی و بدون نیاز به تکنسین تعمیر کنیم؟  در این مقاله قرار است شما را با تعمیر موتور کرکره برقی آشنا کنیم پس تا انتها همراه آویژه در باشید.  چه زمان می توانیم خودمان تعمیر کرکره

توضیحات بیشتر »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا